LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Bağlantıyı Yeni Pencerede Açma Kodu - web-master

Aslında çok kolay bir kod ama acil durumlarda bulamıyor olabilir yada henüz html’de yeni olduğunuz için aklınızda tutamıyor olabilirsiniz. İşte böyle durumlarda kodu ezberleyene kadar buradan bakabilir ve bu kodu düzenleyerek yeni pencerede açılacak bağlantılar oluşturabilirsiniz..

<a href="https://www.lordiz.com" target="_blank">Lordiz</a>

target=”_blank” bölümü, tarayıcıya bağlantının yeni pencerede açılacağını bildirir..

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 9 Ağustos 2008 tarihinde yayımlanmıştır.


  ılgın 16 Mayıs 2019, 13:19

  bu kodu nereye ekliyecez hocam wp de

  Lordiz 16 Mayıs 2019, 19:25

  @ılgın; Merhaba. Temada bir bağlantıyı yeni pencerede açacaksanız o görsel yada metnin kaynağına ekleyeceksiniz target=”_blank” kodunu. Yazılardaki bağlantılar yeni pencerede açılacaksa onları yazı düzenlerken tek tek bağlantılardan yapacaksınız. Yada sitedeki tüm bağlantılar yeni pencerede açılsın istiyorsanız o zaman eklenti kuracak veya functions.php dosyasına ekleme yapacaksınız. Yapamazsanız ne yapmak istediğinizi söyleyin bende örnek paylaşım yapayım.

  matematiksel 12 Haziran 2019, 14:42

  Selamlar. Ben bu kodu ekledim ama yine aynı sayfada açıldı. Acaba yeni nesil tarayıcılar yeni pencere açma özelliğini engelliyor mu?

  Lordiz 12 Haziran 2019, 16:29

  @matematiksel; Merhaba. Tarayıcılar yeni pencereyi engellemezler fakat yeni pencerede açılacak sayfa yasaklı reklamlar içeriyorsa sayfanın açılmasını engelliyor olabilirler. Farklı bir tarayıcıda denediniz mi?

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019