NVIDIA uygulaması GeForce Experience, NVIDIA APP’a Dönüşüyor!

NVIDIA uygulaması GeForce Experience, NVIDIA APP'a Dönüşüyor!

Yıllardır Nvidia ekran kartlı bilgisayarlarda kullandığımız Nvidia kontrol paneli uygulaması Nvidia Geforce Experience, yeni özellikler ve yetenekler sunan Nvidia APP‘a yükseltiliyor! Şuan BETA aşamasında olan uygulama Türkçe dil destekliyor ve beta aşamasında olmasına rağmen bilgisayarınızda gözle görülür büyük bir soruna sebep olmuyor. Nvidia APP hakkında detayları ve indirme bağlantısını hemen aşağıda bulabilirsiniz!

🟢 Birleşik ve modernize edilmiş GPU Kontrol Merkezi
🟢 Game Ready ve Studio Sürücüleri için geliştirilmiş sürücü bilgileri
🟢 Yeniden Tasarlanan Oyun İçi Arayüz
🟢 Yeni Yapay Zeka Serbest Stil Filtreleri: RTX Dinamik Titreşim ve RTX HDR

Bugün, PC’lerinde ve dizüstü bilgisayarlarında NVIDIA GPU’ları olan oyuncular ve içerik oluşturucular için temel yardımcı olan yeni NVIDIA uygulamasının genel beta sürümü yayınlanıyor. NVIDIA APP beta sürümü, NVIDIA Kontrol Paneli, GeForce Experience ve RTX Experience uygulamalarını modernleştirme ve birleştirme yolculuğunun ilk adımı olacak.

İster bir oyun tutkunu olun ister içerik yaratıcısı olun, NVIDIA APP bilgisayarınızın en yeni NVIDIA sürücüleri ile güncel tutulması sürecini basitleştiriyor ve GeForce NOW, NVIDIA Broadcast ve NVIDIA Omniverse gibi NVIDIA uygulamalarının hızla keşfedilmesine ve kurulmasına olanak sağlıyor.

Birleşik bir GPU kontrol merkezine sahip olan NVIDIA APP, oyun ve sürücü ayarlarının tek bir yerden ince ayarlanmasına olanak tanırken, güçlü oyun kayıt araçlarına, performans izleme katmanlarına ve oyun geliştirme filtrelerine kolay erişim için yeniden tasarlanmış bir oyun içi katman sunuyor.

Birleşik GPU Kontrol Merkezi

NVIDIA APP, GeForce Experience’ın Optimum Oyun Ayarları ile NVIDIA Kontrol Panelinin 3D Ayarlarını birleşik bir arayüzde birleştiriyor. Burası, sürücü ayarlarını ayarlarken optimizasyonların gözden geçirilebileceği veya değiştirilebileceği merkezi bir yer haline geliyor. Bunu uygulamalara göre özelleştirebilir veya tüm oyun ve uygulamalarda genel bir profil kullanabilirsiniz.

Geliştirilmiş Sürücü Bilgileri

GeForce Experience kullanıcılarının en popüler isteği, en son sürücü güncellemelerinin neleri içerdiğini anlamanın daha hızlı ve daha basit bir yoluydu. NVIDIA APP’ın Yeni Sürücü sayfasında, oyun desteğine ilişkin hızlı açıklamaların yanı sıra “yenilikler” ve “düzeltilenler” gibi taranması kolay madde işaretleri eklendi. Bu sayede kullanıcılar sürücüyle ilgili tüm makalelere tek bir tıklama ile erişilebilir, böylece oyun duyurularını veya sürücüyle ilişkili teknolojiler hakkında daha fazla bilgi edinebilirler.

Yeniden Tasarlanan Oyun İçi Arayüz

Oyun İçi Arayüz, kapsamlı bir yenilemeden geçti. Daha önce olduğu gibi, Shadowplay kayıt araçlarına, Serbest Stil Oyun Filtrelerine, NVIDIA Highlights’a, fotoğraf moduna ve performans izleme araçlarına hızlıca erişmek için “Alt+Z” kısayol tuşunu kullanabilirsiniz.

Performans izleme istatistiklerini değiştirmek için ise Alt + R tuşlarına basmanız yeterli.

NVIDIA APP, kaydedilen içerikte yeni bir akıcılık düzeyi sağlayan Shadowplay 120 FPS video çekimini destekliyor.

Yeni Yapay Zeka Serbest Stil Filtreleri

NVIDIA Freestyle, favori oyunlarınızın görsel estetiğini gerçek zamanlı işlem sonrası filtreler aracılığıyla kişiselleştirmenize olanak tanır. Bu özellik, 1.200’den fazla oyundan oluşan geniş bir kitaplıkla uyumluluğa sahip ve artık NVIDIA APP, GeForce RTX GPU’lardaki Tensor Çekirdekleri tarafından hızlandırılan yapay zeka destekli filtreler sunuyor.

RTX Dynamic Vibrance, NVIDIA Kontrol Panelindeki sevilen Digital Vibrance özelliğini geliştiren, yapay zeka destekli bir Serbest Stil filtresidir. RTX Dynamic Vibrance, uygulama bazında görsel netliği artırarak oyunculara her oyun için görsel ayarlarını yapmaları için esnek ve kullanışlı bir yol sunuyor. Renk kırılmasını en aza indiren, görüntü kalitesini ve etkileyiciliğini koruyan mükemmel dengeyle renkler ekranda daha fazla ortaya çıkıyor.

Yapay zeka destekli yeni bir Serbest Stil filtresi olan RTX HDR, Yüksek Dinamik Aralığın (HDR) canlı dünyasını, orijinal olarak HDR desteğiyle donatılmamış oyunlara sorunsuz bir şekilde getiriyor. Dikkat çekici bir şekilde, en çok oynanan 50 GeForce oyunundan yalnızca 10’u HDR desteği sunuyor ve yalnızca SDR’yi destekleyen binlerce oyun var. Ancak RTX HDR filtresiyle artık DX12, DX11, DX9 ve Vulkan platformlarında çalışan geniş bir oyun yelpazesi için HDR uyumlu monitörünüzün avantajlarından yararlanabilirsiniz.

NVIDIA APP Yol Haritası

İlerleyen süreçte, NVIDIA Kontrol Panelinin, Ekran ve Video ayarlarını kapsayacak olan geri kalan özellikleri entegre edilecek. Ayrıca GeForce Experience ve RTX Experience’tan GPU hız aşırtma ve sürücü geri alma gibi çeşitli özellikler eklenecek . NVIDIA APP’ın beta sürümü sırasında, GeForce Experience ve NVIDIA Kontrol Paneli kullanılmaya devam edecek.

NVIDIA APP için; Shadowplay için AV1 desteği, ek DLSS kontrolleri, ekstra hız aşırtma seçenekleri ve daha fazlası sonraki güncellemeler ile uygulamaya eklenecek.

NVIDIA APP BETA İNDİR!

Uygulamanın BETA sürümünü hemen aşağıdaki bağlantıdan indirip bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

https://www.nvidia.com/tr-tr/software/nvidia-app/

Yükleme sürecinde mevcut Nvidia Geforce Experience uygulamasının NVIDIA APP’a yükseltilmesine onay vermeniz gerekiyor.

NVIDIA uygulaması GeForce Experience, NVIDIA APP'a Dönüşüyor!

Laptop kullanıcıları için büyük önemi olan Whisper Mode‘a Grafikler > Genel Ayarlar yolunu izleyerek ulaşabilirsiniz.