Bitexen’de Satışı Yapılan Reeder ReeCoin’de Büyük Vurgun!

Bitexen'de Satışı Yapılan Reeder ReeCoin'de Büyük Vurgun!

2009 senesinde e-kitap satışı ile adını duyuran, ardından yurtdışında üretilen tabletlere kendi markasını basarak satmaya başlayan ve şuan kendi markasını taşıyan telefon ve televizyonlarını gördüğümüz yerli teknoloji şirketi Reeder, Uygar Saral‘ın etkisi ile epey bir yol kat etti. En son 2023 senesi sonunda atıldığı Borsa İstanbul macerası ile de epey bir kaynak yaratan şirket, şimdi de Ethereum tabanlı sanal parası Reecoin ile ek kaynak üretmeye devam ediyor. Fakat şuan Reecoin‘de büyük bir sorun var!

Fiyat Sürekli Düşüyor!

1 TL kilitli, 2 TL kilitsiz olmak koşulu ile 105 milyon adet satışı yapılan Reecoin‘in fiyatı, Bitexen‘de işleme açıldığı 26 Mart tarihinden beri düşüyor ve her düştüğü fiyattan sürekli satış yapılıyor! Kilitli coinler henüz satılamadığı için akıllara şu soru geliyor; birileri 2 TL’den aldığı coini bile isteye neden zararına satıyor? Ya da birileri sıfır maliyetle elde ettiği coinleri yeni alıcılara istediği fiyattan mı satıyor?

Eğer böyle bir durum varsa, ortada büyük bir vurgun var. İnsanlar 2 TL’den zararla içeriye hapsedilmişken, birileri sıfır maliyetli coinler ile büyük paralar kazanıyor!

Bitexen'de Satışı Yapılan Reeder ReeCoin'de Büyük Vurgun!

1 adet Ree token fiyatı, 4 Nisan 2024 tarihinde 85 kuruşa kadar geriledi.

Peki kim bunlar?

Vurgunu kimin yaptığı bilinmese de, 1 ay boyunca 2 tl fiyat ile ön satışı yapılan Reecoin, şuan itibari ile ön satış fiyatının altında, neredeyse %50 zararla satılıyor!

Sorunun nereden kaynaklandığı, Reeder ekibinin mi arka kapıdan satışa devam ettiği yoksa Bitexen ekibinden kaynaklı bir güvensizlik veya panik satışı mı yaşandığı bilinmese de, Reeder markasına güvenip Reecoin‘in tanesine 2 tl ödeyen yatırımcılar, şuan büyük bir zararın tepesinde oturuyorlar.

Peki Reecoin’in daha ön satıştan zarar ettirmesinin ana sebebi ne?

Konuyla alakalı mail gönderdiğimiz Reeder kurucu başkanı Uygar Saral, Reecoin’in son durumu için ne düşünüyor henüz bilemiyoruz fakat Reeder borsada işleme açıldığında defalarca Linkedin hesabından paylaşımlar yapan Uygar bey’in, Reecoin 2 tl’den 1 tl civarına düştüğünde hiç bir paylaşım yapmamış olması, dikkatimizden kaçmıyor.

Sonuç olarak Reecoin‘in daha ne kadar düşeceği, coin fiyatı 2 tl’den 1 tl’ye yaklaşmışken halen kimlerin 1 tl’lerden satış yaptıkları ve bu satışların kaç kuruşa kadar süreceği belli değil..

Belki birkaç ay sonra Reecoin, Paribu, BtcTürk gibi yerli sanal para borsalarına gelirse fiyat tekrar yükselebilir fakat henüz kilitli duran 450 milyon civarı Reecoin olması, Reecoin‘in daha kaç tl’ye veya kaç kuruşa kadar düşeceği konusunda soru işaretleri yaratıyor.

Umarız Reeder ve Bitexen markalarının başarısız coin girişimi Reecoin, yerli Luna olmaktan bir an önce kurtulur, Reeder markası borsada elde ettiği başarı ve güveni sanal para markası Reecoin ile sıfırlamaz. Böylelikle markaya güvenip 2 tl’den kandırılan yatırımcılarda rahat bir nefes alır ve zararlarını hızla kapatırlar.

2 tl’den ön satışı yapılan ve şuan 1.20 TL civarı fiyattan satışı devam eden Reecoin’in son fiyatına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

https://www.bitexen.com/ieo/REE
https://reecoin.io/