Blogger’da Arka Plan Resmi Kullanmak

Blogger'da Arka Plan Resmi Kullanmak

Blogspot (Blogger) blogunuzun yeni temasının yada eski temasının arkaplan resmi yok veya arkaplan resmini değiştirmek istiyorsunuz, peki nasıl yapacaksınız? Öncelikle Blogger admin paneline girip şablon bölümünü açacak ardından HTML’yi düzenle bölümüne girip şablonu açacaksınız, şablon karşınızda ise içerikte body isimli biçimlendirme kodunu arayacak ve resimde gösterildiği gibi kodlarda düzenleme yapacak ve background yani arkaplan resmi kodunu arkaplan resminin linkiyle şablona ekleyeceksiniz..

DİKKAT! Yazı, 9 Ağustos 2008 tarihinde yayınlanmıştır ve erişim sağladığınız tarihte güncelliğini yitirmiş olabilir.

Örnek resimde body kodu görünüyor, bu kod sizin şablonunuzda daha farklı olabilir veya bazı eksikler yada fazlalıklar olabilir, burası hiç önemli değil.. Arkaplan resmini blogspot alanına yada ücretsiz resim hostlarına yükledikten sonra elde ettiğiniz arkaplan resmi url’sini resimdeki gibi şablona ekleyin ve kayıt edin..

background-image:url (http://arkaplan olacak resim adresi);

Blogger'da Arka Plan Resmi Kullanmak

Blogger'da Arka Plan Resmi Kullanmak

Blogger'da Arka Plan Resmi Kullanmak

Bu şekilde düzenledikten sonra temanızda arka plan olarak o resim görünecek.. Ancak dikkat etmeniz gereken birşey var; yüklediğiniz temada zaten body altında bir arkaplan kullanılıyorsa yeni ekleyeceğiniz arkaplan ile çakışabilir bu nedenle deneme yapmadan önce kodların orijinalini yedeklemeyi unutmayın.