LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Blogger'da Arka Plan Resmi Kullanmak - web-master

Blogspot (Blogger) blogunuzun yeni temasının yada eski temasının arkaplan resmi yok veya arkaplan resmini değiştirmek istiyorsunuz, peki nasıl yapacaksınız? Öncelikle Blogger admin paneline girip şablon bölümünü açacak ardından HTML’yi düzenle bölümüne girip şablonu açacaksınız, şablon karşınızda ise içerikte body isimli biçimlendirme kodunu arayacak ve resimde gösterildiği gibi kodlarda düzenleme yapacak ve background yani arkaplan resmi kodunu arkaplan resminin linkiyle şablona ekleyeceksiniz..

DİKKAT! Yazı, 9 Ağustos 2008 tarihinde yayınlanmıştır ve erişim sağladığınız tarihte güncelliğini yitirmiş olabilir.

Örnek resimde body kodu görünüyor, bu kod sizin şablonunuzda daha farklı olabilir veya bazı eksikler yada fazlalıklar olabilir, burası hiç önemli değil.. Arkaplan resmini blogspot alanına yada ücretsiz resim hostlarına yükledikten sonra elde ettiğiniz arkaplan resmi url’sini resimdeki gibi şablona ekleyin ve kayıt edin..

background-image:url (http://arkaplan olacak resim adresi);

Blogger'da Arka Plan Resmi Kullanmak - web-master

Blogger'da Arka Plan Resmi Kullanmak - web-master

Blogger'da Arka Plan Resmi Kullanmak - web-master

Bu şekilde düzenledikten sonra temanızda arka plan olarak o resim görünecek.. Ancak dikkat etmeniz gereken birşey var; yüklediğiniz temada zaten body altında bir arkaplan kullanılıyorsa yeni ekleyeceğiniz arkaplan ile çakışabilir bu nedenle deneme yapmadan önce kodların orijinalini yedeklemeyi unutmayın.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 9 Ağustos 2008 tarihinde yayımlanmıştır.


  admin 10 Ekim 2013, 16:46

  @Orhan Hoca; Merhaba. Gösterdiğiniz temanın css dosyasında body etiketine bakmanız gerekiyor muhtemelen oradan arkaplanı ayarlayabilirsiniz. Burada gördüğünüz arkaplan ve temanın büyük bölümü ise tarafımca özel olarak tasarlanmış/hazırlanmıştır. sizde az çok Photoshop biliyorsanız bu tarz arkaplan/grafikler oluşturabilir rengini/şeklini kafanıza göre ayarlayabilirsiniz.

  Loni 17 Ekim 2013, 00:14

  Arka planı değiştirdim yanlız görüntü sabit değil, fotoğrafı nasıl olduğu gibi koyabiliriz, nerden düzenleyeceğiz, en önemli kısım bu bana kalırsa.. 

  admin 17 Ekim 2013, 14:39

  @Loni; Arkaplan resmi sayfa akarken sabit kalsın istiyorsanız background repeat ve background-attachment: fixed; css kodlarından faydalanmalısınız.

  yaren sıla avcı 01 Mart 2015, 16:27

  Merhabalar, blog arkaplanı ile ilgili aynı sorunu bende yaşıyorum html den şu themes in önüne https ekledim kaydettim oldu sonra yine bozuldu yardımcı olurmusunuz.

  admin 01 Mart 2015, 21:05

  @yaren sıla avcı; Merhaba. Kullandığınız arkaplan kodunu resmin bağlantısı ile birlikte yorum olarak gönderin. "https" bağlantıları genelde güvenlik sistemi olan adreslerdir belki karşı taraf resmi kullanmanızı engelliyor olabilir.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019