LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Bu Bilgisayardaki Ağ için Kaydedilen Ayarlar Ağın Gereksinimleriyle Eşleşmiyor - windows-destek

Sorun; dizüstü bilgisayarınızda kablosuz ağ aktif olmasına rağmen ve bilgisayar modemi görmesine rağmen iki cihazın birbirine bağlanamaması… İnternet çekim gücü belki mükemmel ama internete giremiyorsunuz. Bu hata mesajı ağ yönetim merkezinde karşınıza şu şekilde çıkar.. 

Bu Bilgisayardaki Ağ için Kaydedilen Ayarlar Ağın Gereksinimleriyle Eşleşmiyor - windows-destek

Hatanın nedeni; kablosuz modeminiz şifrelendi ve modeminizdeki şifre ve şifreleme sistemini laptopunuza tanıtmadığınız için interneti kablosuz kullanamıyorsunuz.  Ancak ethernet kablosu ile modeme bağlandığınızda internete girebilirsiniz..

Sorunun çözümü için; öncelikle modeme girilen güvenlik ve temel bilgileri bilmeniz gerekiyor.. Şifreleme sistemi, girilen şifre vs… Genelde güvenlik kısmında WPA-PSK seçilir, WPA şifreleme TKIP seçilir.. Birde şifre girilmiştir…(ağ paylaşımlı şifre) bu şifreyi laptopun da girmeyenler bağlantı alamazlar, işte sizde laptopunuza bu ayarları girmediğinizden başlıktaki hatayı görürsünüz.

DİKKAT! Bu yazı, 2009 yılında Windows XP sistemi baz alınarak hazırlanmıştır ve güncel sistemlerde farklılıklar olabilir.

Çözüm Yolu Ne?

Yapmanız gereken şu, Başlat > Bağlan‘a tıklayın (ve yahut Denetim masasında Ağ ve İnternet > Ağ ve Paylaşım Merkezine girin) orada hali hazırdaki ağları görüntüleyin, kendi ağ bağlantınız (yani başlıktaki hatayı aldığınız ağınız) üzerinde sağ tuş yapın, Özellikler‘e tıklayın ve açılan kutuda Güvenlik sekmesine geçip burada gördüğünüz alanlara modemde tanımladığınız bilgileri ve şifreyi girip kaydedin.. Eğer bilgileri doğru girdiyseniz kablosuz net bağlantınızın kurulduğunu göreceksiniz…

Windows 8 İçin;

Masaüstü ekranında sağ altta (saatin yanında) ağ bağlantı simgesini bulun, sol tıklayın. Sağdan açılan menüden wifi ağınızı bulup sağ tıklayın ve “Bağlantı özelliklerini görüntüle” başlığına tıklayın. Açılan güvenlik penceresinden mevcut modem ağ şifrenizi girip kaydedin.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 28 Kasım 2009 tarihinde yayımlanmıştır.


  Sabri 24 Temmuz 2015, 18:19

  Ya bendede aynı sorun var deniyorum olmuyo güvenlik sekmesindeki kutuları dolduruyorum ama şifreyi kabul etmiyor lütfen acil yardım

  admin 24 Temmuz 2015, 19:56

  @Sabri; Şifreyi kabul etmiyorsa şifreleme standardı hatalı seçilmiştir yada bilgisayar ile uyumsuz bir standart seçilmiştir, modem üzerinden şifrelemeyi değiştirin, ayrıca şifreyide değiştirip tekrar deneme yapın.

  hakan 07 Şubat 2016, 01:16

  teşekkurler çok basit birseykılde oldu :)

  ayfa 19 Temmuz 2016, 20:58

  Bende de aynı sorun var fakat olmuyor olmuyor ne yapsam olmuyor

  Lordiz 20 Temmuz 2016, 20:42

  @ayfa; İşletim sistemi kaynaklı veya modem arızası kaynaklı olabilir. Modem sağlam ise sistemde geri yükleme noktası olup olmadığına bakın ve bilgisayarı internetin düzgün çalıştığı bir tarihe geri yükleyin.

  Mehmet 18 Haziran 2019, 12:51

  Tesekkurler yaptim 😊👍

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019