LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Çocuklar İçin Trafik Güvenliği ve Emniyet - internet-siteleri, egitim-ogretim

Anne baba olanların, çocuklarını ne kadar sevdiğini, onların başına bişey gelmemesi için ne kadar dikkat ettiğini anlatmaya gerek yok. Anne, baba olmadan da bu duyguyu pek çoğumuz sevdiklerimiz açısından iyi biliriz. Çocuklarımızı dünya üzerindeki pek çok kötülükten korumak, onların başına bişey gelmemesi için çabalamak ve hep çocuğunu düşünmek, çok derin bir duygu ve endişe olsa gerek.

Çocuklarımızın büyüme yolundaki ilk en büyük engelleri, yaşadıkları dünya üzerindeki kurallara uyum sağlamak ve hayatını bu sayede garantiye almaktır. Çocuklarımıza ilkokul ve ana okulunda trafik kuralları öğretilir, fakat bu yeterli olmayabilir. Onlara uygulamalı olarakta kuralları gösteririz ve bunlara ek olarak belki anne, babalara faydam olur düşüncesiyle bi araştırma yaptım. İnternet üzerinde yaya geçidi kullanımı hakkında yaptığım araştırmada Kayseri’nin ilçesi olan Develi’nin Polis teşkilatı resmi web sitesinde böyle bir anlatıma denk geldim. İnşallah faydası olur.

GÜNCELLEME: Develi ilçesi polis teşkilatı web sitesi kapatıldığı için bağlantıyı kaldırmak zorunda kaldım. Alternatif olarak Emniyet genel müdürlüğü çocuk sayfasına göz atabilirsiniz.

https://www.egm.gov.tr/cocuklar/Sayfalar/default.aspx
https://www.egm.gov.tr/cocuklar/Sayfalar/Trafik-isaretleri.aspx

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 16 Mayıs 2010 tarihinde yayımlanmıştır.


Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019