Cyberpunk 2077 Uygulaması için Ön Koşulların Yüklemesi Başarısız Oldu!?

Cyberpunk 2077 Uygulaması için Ön Koşulların Yüklemesi Başarısız Oldu!?

Uzun zamandır beklenen Cyberpunk 2077 nihayet satışa çıktı fakat o kadar zamandır beklediğimiz oyun, başlangıcı pek de güzel yapamadı. Bizzat benimde uzun zamandır beklediğim ve nihayetinde ilk fırsatta satın aldığım oyun, hem görsel hem de oynanış bakımından epey bir düzeltme istiyor. Fakat oyun kötü mü derseniz? bence değil. Ortada güzel bir ürün var, fakat biraz sorunlu..

Mesela; optimizasyon kötü, araç sürüş hissi kötü, karakterin asansör kapısının içinden geçmesi, karakterlerin birbirinin içinden geçmesi, araçların bir anda pozisyon değiştirip yola devam etmesi, bazı yerlerde ışık patlamaları olması vs.. Zamanla düzeltirler elbet ama oyunu aldığınız gibi oynamak istiyorsunuz ve oynarken biraz keyfiniz kaçıyor. Hoş olmuyor..

Bir de diğer taraftan oyunu başlatma sorunu çıktı başıma. Ödüm patladı oyunu oynamayacağım, iade etmem gerekecek diye.. Meğersem EpicGames kaynaklı bir sorunmuş ve çözdüm. Sorunu çözünce de, çözüm yöntemini sizlerle paylaşmak istedim. Birilerinin işine yarar illa ki..

EpicGames Hata Kodu: LS-0019-IS-PQR3010!

Nedir bu sorun, önce onu bir anlatayım, sonra çözümü paylaşayım.

Oyunumuzu EpicGames’den satın alıyorsunuz, heyecanla 62.5 indirmenin bitmesini bekliyorsunuz ve indirme işlemi bittikten sonra oyunu kütüphane altından başlatıyorsunuz.. Fakat o da ne? Birkaç oyun öncesi yükleme adımından sonra karşınıza şöyle bir ekran geliyor;

Cyberpunk 2077 Uygulaması için Ön Koşulların Yüklemesi Başarısız Oldu!?

Cyberpunk 2077 Uygulaması için Ön Koşulların Yüklemesi Başarısız Oldu!

İlk akla gelen şey; Acaba bilgisayarım mı yetersiz geldi? Ama değil. Bu başka bir şey!

Bu sorun, oyunu başlatmanız için öncelikle yüklemeniz gereken Visual C++ 2015-2019 sürüm: 14.28.29325 yazılımından kaynaklanıyor. Epic Games bunu yüklemeyi deniyor fakat yüklemeyi başaramıyor. Sürekli bilgisayarı yeniden başlatmanızı öneriyor. Peki çözümü ne?

Çözüm Basit!

Aşağıdaki bağlantıya gidiyorsunuz, Microsoft’un sitesinden Visual C++ 2015-2019 14.28.29325 (x64: vc_redist.x64.exe) yazılımını indirip, Epic Games launcher’dan bağımsız şekilde yazılımı bilgisayarınıza yüklüyorsunuz.

>> Güncel Visual C++ Paketini İndir

Ayrıca aynı kurulum dosyasını oyunu yüklediğiniz konumda, vc klasörü içinde de bulabilirsiniz!

\EpicGames\Cyberpunk2077\vc\VC_redist.x64.exe

Yazılımı yüklerken karşınıza iki seçenekli bir ekran gelebilir; Onar ve Kaldır.

Böyle bir durumda Onar diyorsunuz, bilgisayarı yeniden başlatın derse; bilgisayarı yeniden başlatıp, sonrasında tekrar onar diyerek kurulumu tamamlıyorsunuz.

Cyberpunk 2077 Uygulaması için Ön Koşulların Yüklemesi Başarısız Oldu!?

Sonrasında..

Bilgisayarınızı tekrar yeniden başlatacaksınız, EpicGames üstünden Cyberpunk 2077’yi başlatacaksınız ve arka planda RED Launcher (GOG Galaxy 2.0) açıldığında, yeni bir GOG üyelik hesabı açacak yada mevcut GOG üyeliğiniz ile oturum açarak, oyuna dalış yapacaksınız.

Cyberpunk 2077 Uygulaması için Ön Koşulların Yüklemesi Başarısız Oldu!?

GOG Nedir? 

GOG, Cyberpunk 2077 oyununun yapımcısı CD Projekt’e ait oyun satış platformudur. Tıpkı Steam gibi, Epic Games gibi, Ubisoft yada Origin gibi onlarında kendilerine ait bir oyun mağazası var ve oyunu Epic Games üstünden satmış olsalar da, başlatıcı olarak uygulamalarını, kendi bağlantılarını kullanıyorlar.

Red Launcher Nedir? 

Red Launcher, Cyberpunk 2077 için geliştirilmiş ve GOG Galaxy altyapısını kullanan bir başlatıcıdır. Tıpkı Rockstar Games Launcher gibi çalışır. Eğer Red Launcher’da bir sorun yaşarsanız, Red Launcher yükleyicisini (setup_redlauncher.exe) \EpicGames\Cyberpunk2077 konumunda bulup, baştan yükletebilirsiniz.

Konuyla alakalı sorularınız olursa yorum olarak yazabilirsiniz.