Depremzedelere Yardım için Kullanabileceğiniz Güvenilir Bağış Kanalları!

Depremzedelere Yardım için Kullanabileceğiniz Güvenilir Bağış Kanalları!

Türkiye Cumhuriyeti tarihin en büyük yıkımını yaşıyor. 10 il birden sallandı, binlerce bina yıkıldı, binlerce insanımız hayatını kaybetti. Diğer taraftan binlerce insan hala evlerine giremiyor, buz gibi havada ekmeğin, suyun, sıcacık bir battaniyenin derdine düştüler. Depremzedelere üzülüyor, deprem bölgelerine yardıma gidemiyor ve bir şeyler yapmak istiyorsanız, şuan yapabileceğiniz en güzel şey 20 tl bile olsa onlara maddi destekte bulunmak olacaktır. Peki güvenilir yollardan bunu nasıl yaparsınız? İşte o liste!

Güvenilir Yardım Kanalları!

AHBAP: Sevilen şarkıcı Haluk Levent’in kurucusu olduğu yardım ve dayanışma derneği. Ahbap’a birçok kanaldan maddi yardımlarınızı ulaştırabilirsiniz.

https://ahbap.org/bagisci-ol
https://ahbap.org/bagis-kategorisi/5

MÜGE ANLI: Sevilen gazeteci Müge Anlı’nın başlattığı deprem bölgesine yardım kampanyasına bağışta bulunmak için telefonunuzdan Müge yazıp, mesajı 2868’e göndererek her sms’te 15 TL yardımda bulunabilirsiniz. Ayrıca Müge Anlı’nın paylaştığı, TR83 0001 0024 8700 0018 6868 02 IBAN numarasına da bağışta bulunabilirsiniz.

TL İBAN: TR83 0001 0024 8700 0018 6868 02
EURO İBAN: TR9100 0100 2120 0000 2868 5256
USD İBAN: TR2100 0100 2110 0000 2868 5255

Açıklama kısmına MÜGE ANLI VE DOSTLARI GIDA YARDIMI yazmalısınız.

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ UMUT HAREKETİ: İzmir Büyükşehir Belediyesinin tüm izinleri alarak oluşturduğu yardım hareketine aşağıdaki bağlantıda yer alan ürünleri satın alarak destekte bulunabilirsiniz.

https://umuthareketi.izmir.bel.tr/

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EKMEK YARDIMI: İstanbul Büyükşehir Belediyesinin tüm izinleri alarak oluşturduğu ekmek yardımı kampanyasına aşağıdaki tweette yer alan iban numaraları üstünden katkıda bulunabilirsiniz.

Ayrıca 153 numaralı telefonu arayarak çözüm merkezine ulaşabilir, daha fazla bilgi alabilirsiniz.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞARTSIZ BAĞIŞ KAMPANYASI: İstanbul Büyükşehir Belediyesinin tüm izinleri alarak başlattığı şartsız bağış kampanyasına aşağıdaki bağlantıda yer alan iban numaraları ile maddi destekte bulunabilirsiniz.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞARTSIZ BAĞIŞ KAMPANYASI: Ankara Büyükşehir Belediyesinin tüm izinleri alarak başlattığı şartsız bağış kampanyasına aşağıdaki bağlantıda yer alan iban numaraları ile maddi destekte bulunabilirsiniz.

https://www.ankara.bel.tr/duyurular/sartsiz-bagis-yapilabilecek-hesaplar-350

AFAD: Devletimize ait Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığına aşağıdaki bağlantıda yer alan yollardan herhangi birini kullanarak maddi destekte bulunabilirsiniz.

https://www.afad.gov.tr/depremkampanyasi2

AKUT: Nasuh Mahruki tarafından kurulan Arama ve Kurtarma derneği AKUT’a aşağıdaki bağlantıda yer alan yöntemlerden birisini seçerek maddi destekte bulunabilirsiniz.

https://www.akut.org.tr/bagis-yap

KIZILAY: Kuruluşu 1868 senesine uzanan Kızılay’a aşağıdaki bağlantılardan maddi destekte bulunabilirsiniz. Kızılay’da Ahbap gibi kripto para ile maddi bağışları kabul ediyor.

https://www.kizilay.org.tr/bagis-yontemleri/banka-yolu-ile-bagis/21
https://www.kizilay.org.tr/bagis-yontemleri/kripto-bagisi-hesapcuzdan-bilgileri

E-ticaret siteleri destek kartları..

İban üstünden para gönderemiyor, sms ile bağış yapamıyor, kripto para kullanmıyorsanız, aşağıdaki bağlantılarda yer alan dijital yardım kartlarını satın alarak depremzedelere yardımınızı ulaştırabilirsiniz.

HEPSİBURADA.COM

Aşağıdaki bağlantıya giderek istediğiniz sayı ve miktarda destek kartı satın alarak depremzedelere yardımda bulunabilirsiniz.

https://www.hepsiburada.com/kampanyalar/deprem-yardim-kartlari

TRENDYOL.COM

Aşağıdaki bağlantıya giderek istediğiniz sayı ve miktarda destek kartı satın alarak depremzedelere yardımda bulunabilirsiniz.

https://www.trendyol.com/dijital-destek-kartlari-x-c143794

N11.COM

Aşağıdaki bağlantıya giderek istediğiniz sayı ve miktarda destek kartı satın alarak depremzedelere yardımda bulunabilirsiniz.

https://www.n11.com/promosyon/deprem-bolgesi-ihtiyaclari-icin-sen-de-destek-ol-dijital-yardim-karti-1599380