LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Turgut Özakman'ın Kaleminden "Dersimiz Atatürk" - sinema, mustafa-kemal-ataturk-yuce-atam

İçinizdeki “Çılgın Türk”ü yeniden yolculuğa çıkarmaya hazırlanın… Atatürk; en yalın, en sıcak ve en önemlisi en bizden haliyle Turgut Özakman’ın kaleminden… Halit Ergenç’in Atatürk rolünü canlandırdığı proje, çocuklarımıza ve genç neslimize Atatürk’ü en doğru, en yalın ve en seyre değer şekliyle anlatma amacındadır. Filmin anlaticısı konumunda olan ve filme ismini veren dersin hocasını, yani “Tarihçi Dede”yi ise sinemamızın duayenlerinden Çetin Tekindor oynuyor..

Uğur Dündarla Star Ana habere konuşan Turgut Özakman film projesiyle ilgili ufak detaylar verdi bu arada filmin tek seri kalmayacağınıda belirtmiş oldu.

Turgut Özakmanın yıllardır Çanakkale zaferini film yapmak istediğini ancak Serkan Balbal’ın Atatürk filmi çekelim talebi üzerine ilk bu projeye öncelik verdiklerini söyledi ve bu proje ile yıllar sonra ilk defa çok heyecanlandığınıda dile getirdi.

Ayrıca Turgut Özakman bu filmden sonra “Dersimiz Çanakkale” adıyla Çanakkale zaferininde film yapılmasının düşünüldüğünü ekledi..

Şu Çılgın Türkler Kitabının yazarı Turgut Özakman’ın kaleminden Atatürk filmi “Dersimiz Atatürk”. Yapımcı şirketin resmi Youtube hesabından tek parça olarak, hemen aşağıda.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 18 Mart 2010 tarihinde yayımlanmıştır.


Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019