Sosyal Medya İkonu “Myspace.com”

Sosyal Medya İkonu "Myspace.com"

2003 yılında kurulan sosyal medya ikonu Myspace, bundan bir sene önce Justin Timberlake’in ortağı olduğu Specific medyaya 35 milyon dolar gibi bir fiyattan satılmıştı. Satışın ardından herkesin “bir atılım yapar mı” diye beklediği site bir sene boyunca fazla bir yenilik getirmeden sessiz sedasız varlığını sürdürmüş ve Facebook, Twitter gibi rakiplerinin gerisinden gelmeye devam etmişti. Ancak gelen son haberlere ve Youtube’da yayınlanan videoya bakılırsa Myspace yenilenen sistemi ile tekrar eski popülaritesini geri almaya hazırlanıyor.

Yayınlanan yeni Myspace tanıtım videosundan gördüğümüz kadarıyla yeni Myspace Pinterest’e benzeyecek ancak işlev olarak ne yenilikler olacak ve site tam olarak ne zaman yeni hali ile yayına açılacak bilemiyoruz. Bakalım bir zamanların popüler sosyal medya sitesi Myspace eski popülerliğini geri kazanıp rakiplerini geride bırakabilecek mi?

GÜNCELLEME: 15 Şubat 2016!

Eski günlerine dönmeyi başaramayan ve sürekli Facebook’un arkasında kalan Myspace tekrar satıldı. Satın alan ise New York merkezli yayım şirketi Time inc. En tanınmışı Time dergisi olmak üzere yüzlerce derginin yayımcısı olan şirketin bu satın alma ile Myspace’deki mevcut üyelerin kişisel bilgilerini hedeflediği söyleniyor. Bu bilgilere erişen şirket, bilgileri pazarlama amaçlı olarak kullanarak, üye sayısını ve kazancını dahada arttırabilir.

GÜNCELLEME: 27 Mart 2019!

Myspace.com sunucu taşınması sırasında yaşanan bir sorundan ötürü 12 yıllık dijital arşivin silindiği öğrenildi. Bu sebeple olacaktır ki şimdilik web sitesine erişilemiyor. Belki de tamamen kapatırlar?!

Myspace.com