Gençlik ve Teknoloji Kanalı Channel İstanbul, Yayında!

Gençlik ve Teknoloji Kanalı Channel İstanbul, Yayında!

Televizyon kanallarının pek fazla izlenmediği bir zamanda yeni bir televizyon kanalı daha yayınlarına başladı. Merkezinde gençler ve teknoloji olan Channel İstanbul, 2021 yılı itibari ile önce internet üstünden, sonra tüm platformlardan izlenebilir olacak.

Kanalın Merkezinde Gençler ve Teknoloji Var!

Kadrosunda, Silikon Vadisi isimli teknoloji programının emektar sunucusu Dinçer Karaca‘nın da yer aldığı tv kanalı, merkezine gençleri alarak iddialı bir şekilde geliyor.

Konuyla alakalı Channel İstanbul’un resmi web sitesine göz attığımızda şöyle bir kamuoyu açıklaması geliyor karşımıza;

CHANNEL İSTANBUL GENÇLİK VE TEKNOLOJİNİN SESİ OLACAK

Televizyon kanalımız Channel İstanbul “Gençlik ve Teknoloji” temasını esas alarak,“Gençliğin Sesi, Teknolojinin Merkezi” sloganı ile tüm platformlarda Aralık 2020’de yayına başlamak üzere yola çıktı.

Ekonomik gelişmelerdeki olumsuzluklara, televizyon kanallarının izlenme oranlarının gittikçe azalmasına rağmen ülkemize ve insanımıza; özellikle gelecek neslimiz Gençlerimize olan inancımız bu kararı almamızda en önemli etken olmuştur.

Yol arkadaşlarımız sektörde başarısını ispat etmiş, bu zamana kadar medya sektöründe adı kirlenmemiş medya emekçilerinden oluşmaktadır. Aynı zamanda yayın anlayışımıza yürekten katılan, ülkemizin kurucusu büyük Atatürk’ün “Vatanını en çok seven işini en iyi yapandır” ilkesini prensip edinmiş arkadaşlarımızdan oluşmaktadır.

Çok kısa bir zaman içerisinde hiçbir tanıtım çalışması yapmamamıza rağmen gösterilen ilgi ve destekten dolayı çok teşekkür ediyoruz… Gençlerimiz ve üniversitelerimiz ile birlikte interaktif katılım imkânı vereceğimiz kanalımızda işlenecek konular sonuç odaklı olacaktır. Kültürümüz ve insanlığın ortak tüm etik değerlerine saygılı yayın politikasından asla taviz verilmeyecektir.

Yöneticilerimizin büyük kısmının gençlerin oluşturacağı kanalımızın Danışma Kurulu ise 18-25 yaş aralığında 5 daimi ve 15 yedek üyeden oluşan; kanalımızla hiçbir organik bağı olmayan gençlerimizden seçilecektir.

Channel İstanbul, insanı ilgilendiren tüm konuları gençlik ve teknoloji ile ilintili olarak işleyecek ve dünyanın her yerinden izlenebilecektir. Tüm yayınlar aynı zamanda diğer sosyal medya platformlarında ve web sitesinde tekrar izlenebilecek şekilde kaydedilecektir.

Bu zamana kadar bize destek olmak için arayan tüm üniversite, öğretim görevlileri, STK’lar, öğrenciler, sanatçılar, yapımcılar, medya mensupları, iş insanları, siyasiler ve özellikle GENÇLERİMİZE içten teşekkürlerimizi sunuyoruz. Fikir ve önerileriniz bizi güçlendirmeye devam edecektir.

Gençliğin Sesi, Teknolojinin Merkezi Channel İstanbul’u sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek kanalımızla ilgili son gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Tüm kamuoyu ve gençlerimize en derin sevgi ve saygılarımızı arz ederiz.

http://www.channelistanbul.com.tr

Channel İstanbul Canlı Yayını ve Uydu Frekansı!

Aralık 2020 itibari ile test yayınlarına başlayan kanal şimdilik sadece internet üzerinden izlenebiliyor fakat 2021 itibari ile kanalın tüm platformlardan yayına başlayacağı söyleniyor. Tabi bu platformların başında Türksat uydusu geliyor.

Henüz kanalın frekansı belirlenmiş değil, bu nedenle biraz beklememiz gerekiyor. Bu arada kanalın internet yayınlarını takip ederek biraz bilgi sahibi de olabiliriz. Sonrasında açıklanan güncel frekans ve platform yayın bilgileri bu yazı altında sizlerle olacak.

https://channelistanbul.com.tr/yayin.html

Channel İstanbul’a başarılar. Umarım kalıcı olurlar!

İstanbul Channel Twitter Hesabı:

https://www.twitter.com/ChannelistTV

İstanbul Channel İletişim Bilgileri:

Email: iletisim@channelistanbul.com.tr   Telefon : +90 212 694 34 34
Telefon : +90 312 222 11 44
GSM      : +90 533 780 99 99