Google e-Kitap Arama ve Google Play Kitaplar

Google e-Kitap Arama ve Google Play Kitaplar

İnternet arama motoru Google, ABD’deki yayın evlerinin bir çoğuyla, kitap satışı, sayfa çıkışı alınması ya da kitapların internet ortamında okunabilmesi gibi konularda anlaşmaya vardı. Söz konusu anlaşma, Apple şirketinin müzik parçalarını indirme yazılımı iTunes’un müzik konusunda yaptığı devrime benzetilirken, girişimin içerdiği toplam 125 milyon dolarla da ABD yayın tarihindeki en yüksek fiyata sahip kitap anlaşması olduğu belirtiliyor.

Google ABD’de başlatacağı projeyi, yayın evleri, hükümetler ve yayın kuruluşlarıyla da görüşerek, diğer ülkelerde de uygulamaya sokmayı planlıyor. Google’un sayısı yedi milyonu bulan kitap veri tabanından isteyen herkes faydalanabilecek.

Google Kitap Arama servisine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz..

https://books.google.com.tr/?hl=tr

Güncelleme: Yazımı yayınladığım tarih 2008 yılından sonra Google’un mobil platformu Android içinde e-Kitap desteği sağlandı ve bunun için bir kitap mağazası açıldı. Aşağıdaki bağlantıya doğrudan giderek veya Android cihazınızda Google Play’i açıp, Kitaplar sekmesine dokunarak ulaşabildiğiniz mağazada on binlerce, yüz binlerce ücretli, ücretsiz kitaba ulaşabiliyorsunuz.

https://play.google.com/store/books?hl=tr