Google’un Eğlenceli Doodle’ı “Elektro Gitar”

Google'un Eğlenceli Doodle'ı "Elektro Gitar"

Google’ın Les Paul’un 96. doğum günü için hazırladığı çalınabilen elektronik gitar doodle’ına gösterilen yoğun ilgi üzerine Google bu logoyu diğer eski logoları gibi logo arşivine kaldırdı. Ancak uygulamaya birde kayıt özelliği ekledi. Aşağıdaki bağlantıdan her zaman ulaşabileceğiniz elektro gitarda daha önceki gibi klavye üzerinden yada mouse dokunuşları ile eğlenceli parçalar çalabilir ve isterseniz bunları kayıt edip arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz..

>> Google Doodle Elektro Gitar’a Gider

Peki uygulamada kayıt nasıl yapılıyor ? Yukarıdaki bağlantıdan gitara ulaştıysanız gitarın hemen altında yer alan play ve record butonlarını görüyor olmalısınız.. Play butonunu kullanarak önceki çaldığınız parçayı dinleyebilir, record butonuna basarak o andan itibaren çalacağınız parçayı kayıt etmeye başlayabilirsiniz, kayıtı tamamladığınızda yine record butonuna basmayı unutmayın.

Record butonu ile kaydı tamamladığınızda Google otomatik olarak play butonunun yanında size bir url paylaşacak ve bu url’yi arkadaşlarınıza atarak çaldığınız parçayı onlara da dinletebileceksiniz..

Aşağıda birkaç parçanın klavye kısayollarını bulabilir ve bu tuşlara basarak bu parçaları Google gitarıyla çalabilirsiniz.

Nikah Masası

d-k-j-k-j-k-j-h-j-j-h-j j-j-h-j-h-j-h-g-h-h-g-h h-h-g-h-g-h-g-f-g-g-f-g f-f-f-f-f-f-d-j-j-g-f-d

God Father

d-h-k-j-h-k-h-j-h-f-g-d

Happy birthday to you

qqwqre qqwqtr qqıyrew ttrqwq

Apaçi marşı

d j j j – k h h h – j g g g g – h f f f – dfg

Süper baba

hhhhjk jjjjklk hhhhjkjhk

Kasap havası

e r e w e r e w e r e r y y u y t y u y t y u y u o o ı u ı u y u y u ı u y t r r t y u u y t r e

Benim annem güzel annem

t-y-u-u – u-ı-u-y y-u-ı-ı p-p-o-ı o-o -u-y y-u-ı-ı p-p-o y-ı-u-u

Bir Zamanlar Sevginle

k k k k j k j – g f d j k j h g h g f f f f d s h k j h g f d f d