LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Hayatını Kurtardığımız Adam - karma

Bir gece yarısından sonra eve dönüyordum ki, bir sokak köşesinde kıvrılmış inleyen bir adam gördüm. Kesinlikle hasta ve yardım bekleyen birisi olmalıydı. O sırada oradan geçmekte olan bir taksiyi derhal durdurdum ve şoföre:

“Burada bir hasta var. Derhal hastaneye götürmeliyiz” dedim.

Kim olduğunu bilmediğimiz bu hasta adamı şoför ile birlikte arabaya kaldırdık ve sonra bir hastaneye götürdük. Gece nöbetçisi olan doktor hastayı muayene ederek gerekli tedaviyi yaptı.

Doktor, bu adamın hayatını kurtardığımızı söyledi. Hasta biraz kendisine geldi. Bize adresini verdi. Onu tekrar arabaya bindirerek evine kadar götürdük. Burası fakir ve mütevazi bir evdi. Adam, içeri girerken ellerimize sarıldı. Bize nasıl teşekkür edeceğini bilemiyordu.

Sonra, şoföre dönerek borcumun ne olduğunu sordum.

Şoför:

“Gece yarısından sonra fakir bir adamı hastaneye götürecek kadar iyi kalpli bir insanı kendime kardeş bilirim” dedi. “Bana hiçbir borcunuz yok. Beraberce bir iyilik yapma zevkini tatmış olmak benim için yeterince iyi bir ücrettir…”

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 13 Ağustos 2008 tarihinde yayımlanmıştır.


Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019