İstasyon Kedisi (Sorumlusu) “Felix”

İstasyon Kedisi (Sorumlusu) "Felix"

2015 yılında istasyon şefi Tama Densha’yı şu yazımda sizlerle paylaşmıştım. Calico cinsi kedi yıllardır Japonya’da bir tren istasyonunda sembolik şeflik yapıyordu. Ben yazımı yayınladıktan 3-4 ay sonra ise ne yazık ki kalp yetmezliğinden hayata gözlerini yumdu. (Maşallah dediğim yaşamıyor..)

Şimdi sizlerle başka bir kedi paylaşacağım ama korkmuyor da değilim.. İnşallah uzun ömürlü olur kendisi.

Kedimizin adı Felix. Kendisi İngiltere’de Huddersfield tren istasyonunda çalışıyor. Görevi fareleri kovalamak ve düzeni sağlamak.

Felix tahmini olarak 5-6 yıldır bu istasyonda çalışıyor. Yolcular ondan gayet memnunlar ve arada onun için hediyeler getiriyorlar. Acil durumlar için özel kedi kapısı bulunan Felix’in birde kitabı var. Kate Moore tarafından hazırlanan Felix the Railway Cat isimli kitapta tabi ki istasyon sorumlusu Felix anlatılıyor. (Kitabın Amazon satış fiyatı 36-37 tl, İdefix satış fiyatı ise indirimli 55 tl. Sanıyorum Türkçe çeviri henüz yok.)

Felix’in sevimliliğine gelirsek; İşte Felix’den birkaç resim..

İstasyon Kedisi (Sorumlusu) "Felix"

İstasyon Kedisi (Sorumlusu) "Felix"

İstasyon Kedisi (Sorumlusu) "Felix"

İstasyon Kedisi (Sorumlusu) "Felix" İstasyon Kedisi (Sorumlusu) "Felix"

Herkes kara kedileri sevmeyebiliyor ama Felix hem tüy yapısı hemde aradaki beyazlıklar sayesinde korkulan kara kedi olmaktan uzaklaşmış ve istasyona gelenlerin sempatisini kazanmayı başarmış.

Kara kedileri de diğer kediler gibi ayırt etmeden seven birisi olarak bu korkuyu yersiz buluyorum fakat bazı kara kedilerde gerçekten istemeyerek de olsa korkunç durabiliyorlar.

Felix’i eğer görev başında görmek isterseniz İngiltere’ye gitmelisiniz. Gidemiyorsanız aşağıdaki video ve Felix’in 110 bin beğenili sayfası ile idare etmeniz gerekiyor.


>> Videonun devamı.

Felix’in Facebook Hesabı:

https://www.facebook.com/FelixHuddersfieldStationCat/

>> Tren İstasyonu Şefi Calico Cinsi Kedi “Tama Densha”