Kıyamet Sonrası Bilim Kurgu Filmi “Alita: Savaş Meleği!”

Kıyamet Sonrası Bilim Kurgu Filmi "Alita: Savaş Meleği!"

Hemen başlıktaki sorunun cevabını vererek yazıma başlıyorum; bu film bence bir harika! Fakat tadı damağınızda kalıyor. İki saat nasıl geçti, film nasıl bitti anlamıyorsunuz.. Keşke biraz daha uzun olsaydı, keşke seri dizisi yapılsa! diyorsunuz.. Ve evet, yönetmen koltuğunda Robert Rodriguez’in oturduğu, senaryosunda James Cameron’un imzası olan Alita: Savaş Meleği filmini bir süre aklınızdan çıkaramıyorsunuz!

Yani en azından bende öyle oldu. Halen daha o ortamda yaşamak istiyorum, Alita ile arkadaş olmak istiyorum?!.. Bu olayı seneler önce oynadığım Half Life oyununda da yaşamıştım ve şimdi aynısını bu filmde yaşıyorum..

Filmin adı; Alita: Savaş Meleği.

Film, bir çizgi roman serisi olan Battle Angel Alita’dan uyarlanıyor. Fakat çizgi roman daha geniş kapsamlı, daha uzun soluklu olduğundan oradaki hikayenin tamamı buraya aktarılmıyor, onun yerine 1993 yılında yayımlanan Gunnm (Battle Angel) anime filmini tercih ediyorlar.. Sanırım Gunnm, çizgi romanın (Manga’nın) ilk iki cildini anlatıyor.

Ve bu durumda akıllara şu soru geliyor;

Alita’nın devam filmleri de mi gelecek? 

Muhtemelen evet, gelecek. Çok da güzel olacak bence.. Fakat önce insanların bu filmi duyması, sinemada izlemesi gerekiyor.. İlgi olacak ki devam filmi olacak. Film şuan halen daha sinemalarda gösterimde.

Filmin Konusu!

Film, kıyamet sonrası dünyada geçiyor, yıl 2563. 2263 yılında yaşanan dünya savaşları üzerinden tam 300 yıl geçmiş ve bir cyborg doktoru olan Dr Dyson Ido Alita’yı bulup hayata döndürüyor. Aslında Alita onun gerçek adı değil, bu ismi ona doktor Ido veriyor ve sonrasında Alita’nın bir savaşçı olduğu, hatta dünyadakilerin düşmanı bir savaşçı cyborg olduğu ortaya çıkıyor. Fakat Alita henüz geçmişini hatırlamıyor!

Filmi izlediğim için hikayenin tamamını anlatmak istemiyorum, bu sebeple filme dair bir fragman ve sahne arkası çekimler ile yazımı burada kısa kesiyorum. Yoksa tüm filmi size anlatabilirim! Lütfen sizde filme dair yorumlarınızı bizimle paylaşın. Alita’yı sizde benim kadar sevdiniz mi?

Film Hakkında:

Yönetmen: Desperado, Sin City ve Bir zamanlar Meksika’da filmleriyle tanınan Robert Rodriguez
Senaryo: Titanik, Terminator, Aliens ve Avatar gibi ödüllü filmlerin yapım – yönetiminde imzası olan James Cameron, Altered Carbon dizisinin yaratıcısı Laeta Kalogridis ve çizgi roman dizisi “Gunnm” yaratıcısı Yukito Kishiro
Yapımcı: James Cameron ve Jon Landau
Oyuncular: Rosa Salazar, Christoph Waltz, Jennifer Connelly, Mahershala Ali, Ed Skrein, Jackie Earle Haley, Keean Johnson
Dağıtımcı: Fox
Vizyon Tarihi: 14 Şubat 2019
Bütçe: 170 Milyon Dolar
Şimdiye kadar kazanç: 382 Milyon Dolar
Film süresi: 120 Dakika
Film müziği: Swan Song (Dua Lipa)