LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

İndirim Kupon Kodları Kullanarak Tasarruf Etmenin Yolları - internet-siteleri

Belli bir kesim internetten alışverişe alışamamış olsada bence aradığın ürüne ucuz ve kolayca ulaşmanın en güzel yolu. Ürün hem kapına kadar geliyor hemde piyasa fiyatının altına satın alarak tasarruf ediyorsun. Birde indirim kuponu kullandın mı tadına doyum olmaz. İndirim kuponları alışverişte tasarruf etmenin en iyi yollarından bir diğeri. Alışveriş yaparken indirim kuponları kullanma alışkanlığını henüz edinmesiyseniz kupon kodlarıyla ilgili olarak aşağıdaki tavsiyeler epey ilginizi çekebilir.

1.) Kupon Kodlarını Nereden Bulacağınızı Öğrenin;

Kupon kodlarını bulabileceğiniz üç ana kaynak var.

 • Gazete ve Dergiler
 • Online Siteler
 • Mağazaların Reklamları

Gazete ve dergiler geçmişte en çok tercih edilen yol olmasına rağmen gün geçtikçe online kuponlar daha popüler olmaya başladı. Aynı zamanda online mağazalar kendi web sitelerinde kupon kodları paylaşmaya başladılar. Ancak dergi, gazete ya da her mağazayı günü gününe tek tek takip etmek zor olacağından, bütün fırsat, kampanya ve kupon kodlarını bir araya toplayan “kupon sitelerini” ziyaret etmek daha akıllıca olacaktır.

2.) Kendinize Bir Sistem Oluşturun;

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi bütün alışveriş sitelerini, bütün mağazaları tek tek takip etmek ve e-bültenlerine kaydolmak yerine tek bir kaynak bulup onun kampanya ve kuponlarını takip etmek çok daha kolay olacak. Örneğin bu alanda en iyi yayını yapan sitelerden birisinin picodi.com/tr olduğunu söylersek yanlış bir değerlendirme yapmış olmayız.

(Zamanında Picodi üzerinden Defacto alışverişim için 5 TL indirim kuponu kullanmışlığım var. Buna diğer alışverişlerdeki kuponlarımızı da eklersek 1 sene içinde epeyce kar etmiş oluyoruz.)

3.) Nerede Duracağınızı Öğrenin;

 • Alışverişe başlamadan önce organize olun.
 • Neler almak istediğinize dair bir liste oluşturun.
 • Her kuponun kullanımı farklı olacaktır. Kullanmadan önce son kullanım tarihine göz atın ve kategori ya da fiyat alt limiti vb. gibi  kısıtlamaların olup olmadığından emin olun.
 • Bazı mağazalar iki farklı indirim kuponu kullanmanıza olanak sağlayabilir. Kullanmadan önce dikkatlice okuyun.
 • Kupon kodlarınızı kampanya ve promosyonlarla birleştirip daha çok tasarruf etmeye çalışın.
 • Ve elışverişinizi bitirmeden önce mağazanın uyguladığı kuralları okumayı ihmal etmeyin.

Eminim bu önerilere kulak verip kupon kodlarını birkaç sefer deneyenler bir süre sonra tasarruf etmeye bağımlı hale gelecek. Kupon kodlarını ilk başlarda kıyafet alışverişleri için deneyin ve sonra diğer ürünleri de online kupon kodları kullanarak almayı deneyin. Alışveriş yapmak keyifli, ancak alışveriş yaparken para biriktirmek daha da keyifli.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 28 Nisan 2015 tarihinde yayımlanmıştır.


  Lordiz 20 Ağustos 2018, 00:14

  @Eda; Yanlış biliyorsunuz. Defacto, İdefix, D&R gibi birçok sitede indirim kuponları kullanılabiliyor. En yakın örnek için Akakce.com’da D&R aratın, Akakcedr20 adında bir kod göreceksiniz. 200 TL üstü alışverişlerde bu kupon ile 20 TL indirim kazanıyorsunuz. Ama bu kupon sadece Akakce’de çıkıyor. Yani direk D&R’a girerseniz o kupondan haberiniz olmuyor.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019