Samsung B2230HD Tv Monitör İçin Yazılım Güncelleme

Samsung B2230HD Tv Monitör İçin Yazılım Güncelleme

Bu aralar hep yazılım güncellemekle geçiyor vaktim.. Şimdi de 3-4 senelik tv monitörüm Samsung B2230HD için eski fakat benim için güncel bir sistem yazılımı olduğunu keşfettim ve kısa sürede tv monitörümün güncelleme işlemini tamamladım. Eski diyorum çünkü sistem güncellemesinin tarihi 15 Temmuz 2011.. Benim için güncel diyorum çünkü tv monitörü aldığımdan beri hiç güncelleme yapmamıştım meğersem 2009 yılına ait yazılımı kullanıyormuşum..

Sürüm numaraları: Tv monitörüm de yüklü sürüm msxmdeuc-2009.3 idi, yeni sürüm msxmdeuc-2010.0

Güncellemeden sonra ne değişti? Görünürde hiç birşey değişmedi. Muhtemelen ufak bir güncelleme idi bizim görmediğimiz yada üstünde durmadığımız sorunları, hataları gideriyordu. (Belki benim monitörün arada kendi kendine açılma sorununu da düzeltir umuduyla yükledim.)

Dil ile ilgili bir sorun var mı? Yok. Samsung’un destek sayfasında sadece İngilizce gibi gösterilmiş fakat yazılım otomatikman Türkçe yüklendi. Yani rahatlıkla yükleyebilirsiniz.

Tv monitörüm de yüklü yazılım sürümünü nasıl öğrenebilirim?

Kumandadan; Menü > Destek sekmesi > Samsung’a Başvurun başlığına gelin, orta tuş ile seçim yapın. Karşınıza gelen ekranda Ürün Bilgileri bölümünde Yazılım Sürümü yazan satır sizi ilgilendiriyor. Bende yeni sürüm kod numarası yazıyor T-Msxmdeuc-2010.0

Nasıl yüklüyoruz?

Aşağıdaki sayfaya gidip Firmware başlığından 47 mb’lık sistem yazılımını indiriyoruz.

http://www.samsung.com/tr/support/model/LS22PTDSF/UF

İndirdiğimiz exe dosyasına tıklıyor ve içeriğini masa üstüne yada doğrudan usb belleğe çıkartıyoruz. Sonuçta elimizde T-MSXMDEUC isimli bir klasör oluyor. İçeriğinde image klasörü ve onun içinde de bir sürü dosya bulunuyor. Bizde bu T-MSXMDEUC isimli klasörü hiç ellemeden usb belleğe atıyoruz. Eğer dosyaları direk usb belleğe çıkardıysanız da doğrudan usb belleği tv monitörümüzün arkasındaki usb girişine takıyoruz.

Kısa bir beklemeden sonra (hatta siz belleği tam takana kadar) ekrana sistem yazılım bildirimi geliyor. Sistem yazılımı yükseltme seçeneğini seçiyoruz ve cihaz sistem yazılımını taramaya başlıyor.

Tarama bittikten sonra karşımıza şöyle bir bildirim geliyor;

Samsung B2230HD Tv Monitör İçin Yazılım Güncelleme

Biraz okunaksız oldu ama idare edin.. Yükseltme onayını vermek için soldaki Tamam butonunu seçiyoruz ve yükleme başlıyor.

Samsung B2230HD Tv Monitör İçin Yazılım Güncelleme

Yükseltme sırasında dua edin elektrikler kesilmesin ve tabi usb belleği de bu sırada yerinden çıkartmayın. Yükleme %100 tamamlandığında monitörünüz 3 saniye içinde kapanıp tekrar açılacak. Yazılım güncelleme başarıyla tamamlandı. Yüklenen yazılım sürümünü kontrol için tekrar menüden Destek > Samsung’a Başvurun yolunu izleyebilirsiniz.