Android Cihazlar için Emoji Uygulaması “İWnn İme”

Android Cihazlar için Emoji Uygulaması "İWnn İme"

Telefon root’lamak yok, sistem dosyaları ile oynamak yok. Yazıda paylaşacağım apk dosyasını kuracak, ufak bir ayarlama yapacak ve daha sonrasında Sms’lerde, Twitter’da, İnstagram’da, Foursquare’da, Google Play’de ve daha pek çok uygulamada emojileri (yani ifadeleri) görebilecek, kullanabileceksiniz.

DİKKAT! Yazı, 18 Ağustos 2013 tarihinde Android 4.2 sürümü baz alınarak hazırlanmıştır. Yeni Android sürümlerinin çoğunda dahili emoji klavyeleri bulunmaktadır. Eğer böyle bir anlatıma ihtiyaç duyduysanız, yani klavyenizde emojiler yoksa İWnn ime uygulaması belki işinizi görebilir.

Nasıl yapıyoruz?

– Öncelikle İWnnİme.apk dosyasını indirip telefonumuza ana dizine atıyoruz yada doğrudan telefonunuza indirebilirsiniz.

– Uygulamayı indirdiyseniz şimdi telefonunuza kuracaksınız. Eğer telefonunuzda bilinmeyen kaynaklardan uygulama yükleme kapalıysa bir uyarı alacaksınız ve bu özelliği açtıktan sonra uygulamayı yükleyeceksiniz.

(Ayarlar > Güvenlik > Bilinmeyen kaynaklar > izin ver.)

– Uygulama yüklendikten sonra ufak ayarlamayı yapıyoruz; Ayarlar > Dil ve Giriş > (Klavyeler ve giriş yöntemleri’nde) İWnn İme‘ye tik koyun.

Android Cihazlar için Emoji Uygulaması "İWnn İme"

Şimdi herşey tamam. Sıra geldi kontrole..

– Sms uygulamasını yada Twitter’ı veya İnstagram’ı açın. Yeni bir mesaj, tweet oluşturun sanal klavye açıkken giriş yöntemi seçiciden Emoji İWnn İME’yi seçin ve ifadeleri kullanmaya başlayın.

NOT: Klavyede emojilerin yerinde boş kutucuklar görüyorsanız telefonunuzun yazı stilini değiştirin!

Android Cihazlar için Emoji Uygulaması "İWnn İme" Android Cihazlar için Emoji Uygulaması "İWnn İme"

  • Uygulama Samsung Galaxy Tab2 7.0 tablet bilgisayarda çalışıyor.
  • Galaxy S3, S4 ve Note2’de çalışıyor.
  • Custom rom Android 4.2/üstü yüklü Galaxy Gio ve Galaxy s5830i’de de çalışıyor.
  • Diğer test edilmiş cihazlar; Sony Xperia L, Alcatel One Touch, Samsung Galaxy Mega, Samsung Galaxy S4 mini, Samsung Win Duos.

Yukarıdaki uygulama işinizi görmüyorsa Google Play’den iKeyboard veya Kii Keyboard uygulamalarını indirip onları deneyebilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.emoji.ikeyboard