Samsung Galaxy Tab2 7.0 P3110’a Odin ile CWM Yükleme

Samsung Galaxy Tab2 7.0 P3110'a Odin ile CWM Yükleme

Samsung Galaxy Tab 2 7.0 P3110 tablet bilgisayarımıza custom (yani özelleştirilmiş) rom yüklemek istiyoruz, fakat bunun öncesinde cihazı root etmemiz, ardından da gelişmiş kurtarma yazılımı CWM kurmamız gerekiyor. Root’u bu yazımda anlatmıştım, o yazımdan (yada başka yerden) bakarak root’u aştıysanız sıra geldi CWM yüklemeye.. Peki CWM nasıl yüklenir? Hemen bakıyoruz..

CWM Yüklüyoruz;

1. Öncelikle aşağıdaki bağlantıdan CWM imaj dosyasını ve Odin yazılımını indirelim.

(P3110 için ROOT konusundan ROOT paketini indirdiyseniz tekrar indirmeniz gerekmiyor.)

>> CWM + TWRP + Root + Odin İndir

2. Tab2’mizi download moduna alalım;

Download modu için tabletinizi kapatın, Ses kısma (alt) ve Power (aç/kapa) tuşuna aynı anda basarak download mod notu gelene kadar bekleyelim.

Download moda giriş ekranı geldiğinde Volume.. yazan bir ekran olacak karşınızda, hemen ses yükseltme (üst) tuşuna basarak download moduna girişi onaylayalım. Download modu karşınızda olacak.

2. Şimdi tab2’yi kendi usb kablosu ile bilgisayara bağlayalım ve bilgisayar üzerinden Odin yazılımını açalım

3. Odini açtığımızda uygulama ekranında şunlara dikkat edelim;

– ID:COM yazan bölümde mavi renk port seçimi görünüyor olmalı ve bu kutucuk içerisinde 0:[COM6] şeklinde port numarası yazıyor olmalı. Port numarası 5’de olabilir 1’de.. (Eğer port numarası görünmüyor, kutucukların hepsi boş ise bilgisayara Samsung mobile driver kurmalı, bilgisayarı tekrar başlatmalısınız. Samsung driver işe yaramazsa Kies yazılımını kurmalısınız. Yine olmazsa farklı bir usb kablo ve usb girişinden deneme yapmalısınız. Son seçenek olarakda farklı bir bilgisayar varsa root işlemini o bilgisayarda yapmalısınız.)

– Option kısmında sadece Auto Reboot ve F. Reset Time seçili olmalı. Diğerlerinde tik olmamalı.

– CWM yükleme işlemi için gereken tar.(md5) uzantılı dosya zipten çıkarılmamalı ve öylece PDA butonundan seçilmeli.

4. Eğer yukarıdaki detaylarda sorun yoksa Start butonu ile CWM yüklemesini başlatalım.

Samsung Galaxy Tab2 7.0 P3110'a Odin ile CWM Yükleme

5. Yükleme işlemi kısa sürede bitecek ve telefonumuz yeniden açılacak. Artık telefonumuzda CWM kurtarma yazılımı mevcut. Telefonu kurtarma moduna alıp istediğimiz rom yüklemesini yapabiliriz.

Galaxy Tab2 7.0 P3110 için Kurtarma Modu; 

Kurtarma modu açmak için Ses yükseltme (üst) ve Power (aç/kapa) tuşlarına aynı anda basmalı, Samsung logosu göründükten sonra 3 saniye sayıp tuşları bırakmalıyız. (Aksi halde kurtarma modu yerine tabletimiz normal olarak açılır.)

GÜNCELLEME // 10 Mayıs 2016!

Android 5.1 ve Android 6.0 yüklemelerinde CWM ile sorun yaşarsanız aynı paket içerisindeki TWRP kurtarma uygulamasını CWM’den rom yükler gibi yükleyerek, kurtarma modunu yeniden başlatın. Sonrasında rom yükleme adımlarını TWRP’ye göre yapabilirsiniz.

Sorularınız olursa konu altından yorum olarak gönderebilirsiniz.

>> Samsung Galaxy Tab2 7.0 P3110 Nasıl Root Edilir?

>> Samsung Galaxy Tab2 7.0 P3110 İçin CM 12.1 (Android L 5.1.x)