LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

"Sanal Bellek En Küçük Değeri Çok Düşük" Uyarısı ve Çözümü - windows-destek

Bilgisayarınız bu uyarıyı veriyorsa sistemin ve programların çalışması için verilmiş disk belleği kullanılabilir limitleri düşük demektir. Bu durumda bilgisayarınız birkaç program çalıştırdığınızda yada tek program çalıştırdığınızda bile donmalar ve kasılmalar yaşayacaktır..

Bunu üst değere çıkarmanız standart yapmanız sisteminiz için iyi olur… Masa üstünde Bilgisayarım‘da sağ tıklayıp Özelliklere girin.. En sağda Gelişmiş (Windows 10’da solda Gelişmiş sistem ayarları) sekmesi var ona tıklayın..

İlk satırda Performans ayarları var, Ayarlar butonuna tıklayın, açılan pencerede Gelişmiş sekmesine geçin burada en altta Sanal bellek bölümü var orada muhtemelen uyarıda yazan boyut vardır 350 mb vb… Değiştir butonuna basın alttaki resim gibi bir ekran gelecek, bu ekranda sistem bellek kullanımı ayarlarını yapacak ve kademe kademe arttırarak, denemeler yaparak en iyi, en sorunsuz bellek iznini bulacaksınız..

Windows 10: Anlatılan yöntem Windows 10’da da aynı şekildedir.

"Sanal Bellek En Küçük Değeri Çok Düşük" Uyarısı ve Çözümü - windows-destek

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 20 Ağustos 2008 tarihinde yayımlanmıştır.


Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019