Sevilen Dizi Merlin’in Ücretsiz Facebook Oyunu

merlin game zpsbe51b1df Sevilen Dizi Merlin'in Ücretsiz Facebook Oyunu

Çekimleri 2008 yılında başlayan, İngiliz BBC yapımı sevilen dizi Merlin‘in artık bir oyunu var. Facebook üzerinden online oynanan oyun henüz beta aşamasında, yani oyun geliştirmeleri devam ediyor ama yinede oyunu facebook üzerinden sorunsuz oynayabiliyorsunuz. Tabi internet bağlantınız çok yavaş değil ise.. Benimde severek izlediğim ve şimdiye kadar 5 sezon çekilen dizinin artık bir oyunu olması eminim benim kadar tüm Merlin fanlarını sevindirmiştir. Peki oyunu nereden nasıl oynuyoruz derseniz yazımı okumaya devam edin..

Oyunu oynamak için öncelikle facebook hesabınız olması gerekiyor ve oyunu oynarken aktif olarak internet bağlantısı kullanmalısınız Yani ben bir kere gireyim sonra internet kapalıyken oynayayım diyemiyorsunuz. Ve tabi işin kota kısmıda var. Bu tarz online oyunlar internet kotasını etkileyebilir ve kotanın ay sonu gelmeden aşılmasına neden olabilir. Bu yüzden kotalı internet kullanıcılarının oyunu oynarken internet kotalarını takip etmelerini öneriyorum..

GÜNCELLEME 29 EYLÜL 2015

Oyunu artık ne yazık ki oynayamıyoruz. Muhtemelen proje sonlandırıldı. Keşke bir Candy Crush kadar ilgi görse ve büyüseydi ama olmadı..

http://www.bossastudios.com/games/merlin/

Oyundan Birkaç Resim

Camelot’da ahali ile tanışma.

merlin1 zps2fb9d6e8 Sevilen Dizi Merlin'in Ücretsiz Facebook Oyunu

Köyde (:P) örümcek avı. Merlin’in sponsorluğunda..

merlin2 zps5653300e Sevilen Dizi Merlin'in Ücretsiz Facebook Oyunu

Merlin’i solda görürseniz görevler orada, tıklayın.

merlin3 zpsc3ab76ca Sevilen Dizi Merlin'in Ücretsiz Facebook Oyunu

Bir görevi tamamlamışız. Sıradaki görev için Go tuşuna basmak yeterli..

merlin4 zps6b6caf89 Sevilen Dizi Merlin'in Ücretsiz Facebook Oyunu

Verilen görevleri tamamladık haritada yeni bir bölüm aktif oldu. Ekmek sayısına dikkat edin. Bölümü oynamak için ekmek sayınız yeterliyse rakamın rengi kahverengi oluyor, ekmeğiniz yeterli değilse rakam kırmızı renk oluyor.

merlin5 zpsfd2e6772 Sevilen Dizi Merlin'in Ücretsiz Facebook Oyunu

Böyle böyle yeni görevleri Merlin’den alıp ilerliyoruz. Yeni görevler sol tarafta yer alıyor. Eğer sihir görevi varken sihirler bölümü boş ise bir sonraki resime dikkat edin.

merlin6 zps931a94ea Sevilen Dizi Merlin'in Ücretsiz Facebook Oyunu

İlerleyen bölümlerde Merlin ve Gaius sizden sihirli görevler gerçekleştirmenizi isteyecekler ama bir bakacaksınız orta alt menüde sihirler görünmüyor. Hemen silah ve giysi seçtiğiniz menüyü açacak orada 3. sekmeye girecek ve ilgili sihiri bulup Equip butonuna basacaksınız.

merlin y2 zpsdddef3ab Sevilen Dizi Merlin'in Ücretsiz Facebook Oyunu

Bu seçimi yaptıktan sonra göreve başladığınızda sihir gücünün olması gereken yerde olduğunu göreceksiniz. Sihirler ile ilgili dikkat etmeniz gereken şey ise şu; Aşağıdaki resimde görülen turuncu tüpde enerji var mavi tüpde sihir gücü var. Çok fazla gereksiz sihir kullanırsanız mavi tüpler azalır ve eğer biterse sihir yapabilmeniz için biraz beklemeniz yeni mavi tüpler kazanmanız gerekir. Turuncu ve mavi tüpler aynı fırıncıdaki ekmekler gibi oyunu belli bir süre oynamazsanız kendiliğinden birikiyor. Diyelim bugün oynamadınız yarın açtınız 300 ekmek ve 4 turuncu, mavi tüp kazanırsınız. (Rakamlar sallamadır.) Ayrıca isterseniz büyücüden altın karşılığı enerji tüpü veya sihir tüpü satın alabilirsiniz. Ama büyücünün eli biraz yavaş.

merlin y 1 zpsf8e02cdd Sevilen Dizi Merlin'in Ücretsiz Facebook Oyunu

Birkaç İpucu

– Oyunda ekmek ve altın topluyorsunuz tabi birde enerji tüpleri var. Ekmekleri fırıncıdan bedava alıyorsunuz ve elinizdeki ekmeklerle açık bölümlere girip oynayabiliyorsunuz. Diyelimki bir bölümün ekmek sayısı x35 ve sizde 9 ekmek var o zaman o bölüme giremiyorsunuz. Bu bölümü ille oynucam derseniz ya bir süre beklemeniz gerekiyor (fırıncıda ekmek biriksin), ya para ödeyerek lila taşlardan satın alacaksınız, ya da altın karşılığı pazarcıdan ekmek satın alacaksınız (pazarcı ekmekleri geç teslim ediyor yine beklemeniz gerekicek). Bu arada en çok altını, öldürdüğünüz örümcek, iskelet gibi düşmanlardan ve haritadaki sandıklardan kazanabiliyorsunuz.

– Oyun ilk başta kolay gelebilir. Yani birkaç örümcek öldürmekte ne var diyebilirsiniz ancak bu kadar böbürlenmeyin ilerleyen bölümlerde daha yoğun ve zor görevler sizleri bekliyor.

– Oyunun başında bir yerde Merlin sizden elinizdeki sopa yerine kılıç almanızı, ilerleyen birkaç yerde ise güzel giysiler almanızı istiyor. Bu bölümlere geldiğinizde kılıç satan adama tıklamanız yada merlin üstünden alışveriş menüsünü açarak merlin’in almanızı istediği şeyleri seçip altın karşılığı almanız gerekiyor. Aksi halde sonraki bölümler açılmıyor.

– İlerleyen bölümlerde iskelet askerler ile mücadele ediyorsunuz ve büyü gücünüzü kullanmayı öğreniyorsunuz.

– Yine ilerleyen bölümlerde Merlin’in yanı sıra Gaius ve Arthur’dan da görevler alıyorsunuz.

Oyunun Tanıtım Videosu

İyi eğlenceler..