Tarayıcıdan Sohbet Keyfi için “Web Skype”

Tarayıcıdan Sohbet Keyfi için "Web Skype"

Msn bir zamanlar çok popülerdi fakat arkasından gelen Skype, onun popülerliğini yakalayamadı. Yani Microsoft elindeki gücü Whatsapp gibilerine kaptırdı. Neyseki sonradan gözü açılan Microsoft, uzun zamandır yapılması gereken şeyi birkaç ay önce yaptı ve aynı Whatsapp gibi, Wechat gibi, Telegram gibi Skype web sürümünü kullanıma açtı.

Aslında uzun zamandır Outlook maillerinde sohbet özelliği vardı ve tabiki Skype’ın mobil uygulamalarıda vardı fakat Whatsapp gibilerle rekabet için Skype web şarttı. Skype’ın (hala beta aşamasındaki) web sürümünü kullanabilmek için tarayıcınızda Microsoft hesabına oturum açmış olmak ve web.skype.com adresine gitmek yeterli oluyor. Adrese gidiyor, ardından Skype kullanıcıları ile sohbete başlıyorsunuz.

Dünya genelinde kullanıma açıldığı Mayıs 2015’den beri web sürümünü hiç kullanmamıştım (hatta normal skype uygulamasını kullandığımda söylenemez) ama fırsat bulunca bir göz attım ve gayet hoşuma gitti. İsterseniz sizde bir göz atabilirsiniz. Ayrıca tarayıcı sürümüne eklenen emojiler ve stickerlarda çok güzel.

Tarayıcıdan Sohbet Keyfi için "Web Skype"

Web sürümün kullanımı çok basit olduğundan ek anlatım yapmadım fakat konuyla alakalı soruları olanlar yorum panelinden gönderebilirler.