Telefondaki MP3’leri Youtube Müzik Uygulamasından Dinleyin!

Telefondaki MP3'leri Youtube Müzik Uygulamasından Dinleyin!

Youtube tarafından ayrı bir uygulama olarak sunulan ve herkesin sadece Spotify gibi online müzik dinlemeye yaradığını sandığı Youtube Music uygulmasından telefonunuzdaki mp3’leri de dinleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Ben bilmiyordum ve daha yeni öğrendim. Çünkü Youtube Music uygulamasını hiç kullanma gereği duymamış, bu nedenle böyle bir özelliği de olduğunu keşfedememiştim. Peki ne kadar kullanışlı derseniz, müzik çalar yokluğunda ve Youtube Music üyeliğine para ödeyen kullanıcılar için gayet kullanışlı olduğunu söyleyebilirim.

Mesela Youtube Music abonesiyseniz, çevrimiçi müzikleri Spotify yerine Youtube Music’den dinliyorsanız, telefonunuzdaki müzikleri dinlemek için ayrı bir müzik uygulaması yüklemeniz gerekmiyor. Hele ki nadiren mp3 dinliyorsanız..

Peki Mp3’lerimizi Youtube Music’de Nasıl Bulacağız? 

Youtube Music uygulamasını açacak, alt menüden Kitaplık sekmesine dokunacaksınız.

Telefondaki MP3'leri Youtube Müzik Uygulamasından Dinleyin!

Kitaplık sekmesinde üst tarafta açılır menü olacak, oradan Kitaplık yerine Cihazdaki Dosyalar seçeneğini seçeceksiniz.

Telefondaki MP3'leri Youtube Müzik Uygulamasından Dinleyin!

Uygulama ilk defa yerel dosyalara erişecekse sizden yerel dosyalara erişim izni isteyecek ve bu izni verdiğinizde kısa bir tarama sonrası telefonunuzdaki tüm müzikler karşınıza listelenecek.

Telefondaki MP3'leri Youtube Müzik Uygulamasından Dinleyin!

Artık bundan böyle her uygulamayı açışınızda Kitaplık sekmesinde yerel mp3’lerinizi görecek, dinleyebileceksiniz. Tabi uygulamayı arka plana attığınızda da müziğiniz kesintiye uğramayacak.

Not: Eğer izin aşamasında sorun yaşarsanız Ayarlar > Uygulamalar > Youtube Music > İzinler yolunu izleyerek Youtube Music uygulamasının Müzik ve sesli içerikler erişim iznini buradan da sağlayabilirsiniz.