Türk Telekom Mobil Ödeme Sistemi “MobilExpress”

Türk Telekom Mobil Ödeme Sistemi "MobilExpress"

Türk Telekom öncülüğünde yine bir ‘ilk’e imza atıldı. ‘Yeni Nesil Ödeme Sistemi’ Mobilexpress ile tüm GSM operatörü kullanıcıları saniyeler içerisinde ödeme işlemlerini mobil cihazları ile gerçekleştirebilecekler. Yani Mobilexpress, kredi kartlarını PCI DSS Level 1 uyumlu güvenli sistemlerde sakladığından, üye iş yerlerinin Tek Tıkla Ödeme, Tekrarlayan Ödeme ve Ödeme Geçidi hizmetlerinden sorunsuz yararlanılabilecek.

Güncelleme: Yazının yayınlandığı 2013 yılında şirket Türk Telekom’a bağlı görünüyordu diye hatırlıyorum fakat 2017 yılında baktığımızda mobilexpress.com.tr’nin sahibi Net Satış İletişim ve Danışmanlık Tic. A.Ş görünüyor. Bahsi geçen şirket hakkında hiçbir bilgim yok. Hizmetten yararlanırken bu mevzuya dikkat etmenizde yarar var.

Fatura ödemeleri de, kontör yüklemeleri de SMS ile yapılabilecek

MobilExpress ile bir sms sayesinde hem faturalar ödenebilecek hemde mobil ödeme geçen yerlerden alışveriş yapılabilecek.

MobilExpress ile İnternetten Alışveriş’de Mümkün

Mobilexpress, aynı zamanda e-ticaret sitelerinde de kolay ve güvenli ödemenin en yenilikçi yolu olarak da kullanıcıların karşısına çıkıyor. Sistemin işbirliği içerisinde olduğu e-ticaret siteleri ve markalardan alışveriş yapan kullanıcılara özel avantajlar sunulurken; aynı zamanda çok daha pratik ve güvenli bir alışveriş fırsatı da sağlanıyor. Sistem kullanıcılarına aynı zamanda ekranda çıkan QR kodunun Mobilexpress iPhone, Android uygulaması ile okutularak, hiçbir bilgi paylaşmadan sadece cep telefonu üzerinden güvenli bir ödeme yapma imkanını da sunuyor.

Kullanıcılar Mobilexpress hizmetine, mobilexpress.com.tr adresinden, anlaşmalı üye işyerlerindeki ödeme sayfalarından; iPhone, Android uygulamaları üzerinden veya müşteri hizmetleri’ni arayarak üye olabiliyorlar.

Nasıl Kullanılıyor? 

Aşağıdaki bağlantıdan üye iş yerlerine ulaşıp, ilgili firmanın logosuna tıklarsanız karşınıza kullanım şekline dair örnek bilgiler gelecektir. Bu bilgilerden yararlanarak hizmetten yararlanabilirsiniz.

Anlaşmalı MobilExpress Geçerli İşyerleri 

https://www.mobilexpress.com.tr/#uye-isyeri

MobilExpress’e ait aklınıza takılanlar olursa aşağıdaki sayfadan sıkça sorulan sorulara ulaşabilirsiniz.

https://www.mobilexpress.com.tr/Sikca-Sorulan-Sorular

MobilExpress’e benzer alternatif hizmetler:

Paypal, PayU, İpara, BKM Express, Masterpass, Paribu, Paybyme, Fastpay.