WordPress Yazar Sayfalarında Beyaz Sayfa Hatası

Wordpress Yazar Sayfalarında Beyaz Sayfa Hatası

WordPress scriptinizde yazar sayfalarına gittiğinizde beyaz sayfa ile karşılaşıyorsanız, sorununuzun çözümü bu yazıda olabilir. Ama önce soruna ve ihtimallere göz atmakta yarar var.. Sitenizin anasayfası ve yazılar açılıyor, ama sadece yazar sayfaları mı açılmıyor? Yoksa hiçbir sayfa veya bir tek yazarın sayfası mı açılmıyor? Tüm sayfalar açılmıyorsa; sorun .htaccess kaynaklı olabilir. Tek bir yazar sayfası açılmıyorsa; “user_nicename” sorunu olabilir ve bu durumda phpMyadmin’den o kullanıcının user_nicename bilgisini güncellemeniz gerekir.. Peki sorun tüm yazarlarda var ise??

DİKKAT! Yazı, 3 Aralık 2015 tarihinde yayınlanmıştır ve erişim sağladığınız tarihte güncelliğini yitirmiş olabilir.

Hemen şunu yapacaksınız; Karşınızda açık boş beyaz sayfada sayfa kaynağına gideceksiniz. Sayfa kaynağında neler var kontrol edeceksiniz. Kodlama <title> ile bitiyorsa sorunun çözümü aşağıda..

Temanızda WordPress’in bilmem kaçıncı sürümünden sonra desteği kestiği <? author_nicename(”); ?> fonksiyonunu kullanıyorsunuz.

Header.php dosyasında şunu arayacaksınız;

<?php if ( is_author() ) { ?><? author_nicename(''); ?><?php } ?>

Bulduysanız şununla değiştireceksiniz;

<?php if ( is_author() ) { ?><?php echo get_the_author_meta('display_name', $q->ID);?><?php } ?>

Beyaz boş sayfa sorunundan kurtulmuş olmanız gerekiyor. Eğer sorun hala çözülmediyse, sorunun kaynağını archive.php‘de aramaya geçebilirsiniz. Yeni fonksiyonun kullanımı ve parametreler içinde bu sayfaya bakabilir, sorularınız olursa da yorum panelinden yazabilirsiniz.