LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Wordpress için Kaliteli Manşet Eklentisi "Coin Slider 4" - web-master

Bir müşterimin sitesi için manşet eklentisi arıyodum, daha önceleri de manşet özelliği gerekmişti onları farklı şekillerde çözmüştüm ama bu müşteriye o kullandığım sistemler uygun değildi. Çünkü diğerlerinde özel alandan ekleme yapınca değil, şablonlara elle ekleme yaparsanız manşet çalışıyordu. Bu sistemde, yazı eklerken özel alana ekleme yaparak kolaylıkla manşetin resim bölümlerini oluşturabiliyorsunuz…

DİKKAT! Yazı, 20 Temmuz 2010 tarihinde yayınlanmıştır ve erişim sağladığınız tarihte güncelliğini yitirmiş olabilir.

Eklentiyi tanıtmadan önce şunu belirteyim eklenti kesinlikle sorunsuz çalışıyor eğer ki kurduktan sonra çalışmadığını veya bozuk göründüğünü görürseniz kurulu eklentilerinizi gözden geçirin. Genelde jquerymin.js dosyasını kullanan eklentiler yüzünden manşet düzgün çalışamıyor. Bunun nedeni manşet eklentisinin de aynı dosyayı kurulurken temanızda header.php’ye ekliyor olması. Tabi ki iki dosya çakışıyor.

Buna çözüm olarak header.php’de bir adet jquerymin.js dosyası bulup, o kodu kaldırmanız veya o eklentiyi deneme amaçlıda olsa kapatmanız gerekiyor. Daha sonra manşetin sorunsuz çalıştığını göreceksiniz…

Eklentiyi indirmek için aşağıdaki bağlantıyı takip edin.

>> Coin Slider 4 WordPress

Yada eklentiyi WordPress admin panelinde Eklentiler sayfası altından adı ile aratıp yükleyin.

Eklentiyi etkinleştirdikten sonra Ayarlar menüsü altında kısayol bağlantısından girip eklentinin bazı ufak tefek ayarlarını yapabilirsiniz. Eğer orada bir değişiklik yapmazsanız manşette görünecek resim ve alt text’in özel alan kodları csImage ve csText olacak. Bu özel alanlarla eklediğiniz yazı ve resimler manşette görünecek…

Eklentiyi kurduk, ayarladık, son olarak birşey kaldı; manşetin görünmesini istediğiniz yeri işaretlemek.. Bunun için index.php yada single.php yada page.php siz hangisinde görünsün istiyorsanız, bu şablonları not defteri ile açın (notepad++) uygun yere aşağıdaki kodu ekleyin.

<?php include (ABSPATH . '/wp-content/plugins/coin-slider-4-wp/coinslider.php'); ?>

Sorularınız varsa bu yazı altına yorum atabilirsiniz..

GÜNCELLEME: 1 AĞUSTOS 2016

İlgili eklentiyi tanıtalı 6 seneden fazla zaman geçti fakat eklenti hala sorunsuz çalışıyor. Deneme yaptığım WordPress sürümü 4.5.3‘dür. Eğer eklentinin kısayol kodunu ekler ve özel alan ayarlamasını yaparsanız düzgün olarak çalıştığını sizde göreceksiniz. Bu sebeple eklentiyi aktif ettikten sonra Ayarlar > altından Coin Slider ayarlarına gidip, en altta yer alan özel alan ayarlarını kontrol etmeyi yada kendinize göre düzenlemeyi unutmayın. (Eğer eklenti çalışmıyorsa temanızdaki başka bir js dosyası ile çakışma yaşanıyor olabilir.)

Wordpress için Kaliteli Manşet Eklentisi "Coin Slider 4" - web-master

Örnekte; Yazılarınızda özel alan olarak Image ve textdik yoksa manşet resimleri görünmez.

Eğer eklenti işinize yaramazsa alternatif manşet eklentileri için WordPress Plugin sayfasında şu sonuçlara göz atabilirsiniz. Orada daha popüler ve güncel manşet (Slider) eklentilerini bulacaksınız.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 20 Temmuz 2010 tarihinde yayımlanmıştır.


  Lordiz 01 Ağustos 2016, 20:18

  @ismet; Entegre derken aktif mi olmadı? Herşeyi doğru yaptığınız halde temada aktif olmuyorsa geçici olarak başka bir temada deneme yapın. Mesela standart temalardan Twenty Sixteen ile deneme yapın. O temada aktif olursa Flex Mag’da yer alan bir js kaynaklı sorun çıkmış olabilir. Tek tek araştırıp sorun çıkaran js dosyasını bulmanız yada alternatif eklenti kullanmanız gerek.

  ismet 03 Ağustos 2016, 16:15

  hocam valla flexmag garip yav şuan newspaperde bir başka yaptım reklam değilse bakabilinmi gazianteptutku .com/wptr

  Lordiz 03 Ağustos 2016, 19:40

  @ismet; Temanın kendi özelliğini kullanmışsınız. Bunu geliştirmeniz daha mantıklı olur yada isterseniz bunu ayırıp sevdiğiniz temaya taşıyabilirsiniz. Bir ihtimal kodlar eksiksiz aktarılırsa orada da çalışır ama tabi Flexmag’da bir sorun yoksa. Sorunlu temaysa bu manşette orada çalışmaz.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2020