Yıldızlarla Dolu Soygun Oyunu “Crime Boss: Rockay City”

Yıldızlarla Dolu Soygun Oyunu "Crime Boss: Rockay City"

Death Stranding, Ghostrunner, Control ve Assetta Corsa gibi isim yapmış oyunların dağıtımcısı 505 Games, yepyeni bir suç aksiyon oyunu, Crime Boss: Rockay City ile çok yakında oyun dünyasını sallamaya hazırlanıyor. Crime Boss, hikayesine kattığı Hollywood yıldızları ve Gta: Vice City’i andıran Rockay City şehri ile dikkatleri üstüne çekiyor.

Kim Basinger, Danny Glover, Chuck Norris, Danny Trejo, Michael Madsen ve Vanilla Ice!

Evet hepsi ve daha fazlası bu oyunda! Hepsi Rockay City’de seni bekliyor! Muhtemelen hikaye akışında diyaloglarımız olacak, belki birlikte soygunlar yapacağız fakat bu karakterleri kontrol edebilecek miyiz henüz bilmiyorum..

Oyunun türü suç aksiyon hatta soygun. Yani soygunlar üstüne kurulu bir oyun ve ister tek kişi, ister arkadaşlarımızla birlikte oynayabiliyoruz.

Soyguna gidiyoruz, güvenliği alt ediyoruz, hedefi bulup ele geçiriyoruz ve bir yandan düşmanlarla mücadele ederken diğer taraftan soygunu tamamlamaya çalışıyoruz.

Sanki birkaç oyunun karması gibi bir oyun; Payday, Pubg, Rainbow Six Siege, Left 4 Dead, Mafia, Gta 5 ve biraz da Cyberpunk 2077.

Bence harika bir karışım!

Rockay City’nin Yeni Kralı Kim Olacak?

Rockay City, ihtişamlı koylardan, yüksek gökdelenlere kadar heyecan kokan, gelişen bir metropol.. Ancak tüm bu ihtişamın ötesinde şiddetli bir bölge savaşı var..

Eski mafya babasının vefatından sonra yeni bir Rockay City Kralı aranıyor. Yani taht için savaşan sadece sen değilsin! Ekibini becerilerine göre seç ve tacı elde etmek için cesaret isteyen görevleri yerine getir.

Oyunun haritası ne kadar büyük? Açık bir dünya mı var ya da toplam kaç görev var? bilmiyorum, ama oyunun grafikleri, atmosferi, karakterler ve Rockay City beni şimdiden heyecanlandırdı.

Eğer sizde oyunu beğendiyseniz, şuan ön sipariş sürecine özel %40’lık bir indirim var.

Oyunun ön sipariş fiyatı 263 tl, ön sipariş sonrası fiyatı ise 329 tl olacak. Ve oyun sadece Epic Games, Play Station ve Xbox platformunda yer alacak.

Evet, oyunun Türkiye fiyatı biraz pahalı fakat burada ne ucuz ki?

Oyunu satın almak veya istek listenize eklemek isterseniz aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

>> EG Store’da Crime Boss
>> PS Store’da Crime Boss
>> Xbox Store’da Crime Boss

Epic Games için oyunun genel satışa açılacağı tarih 23 Mart 2023, Playstation ve Xbox için henüz açıklanmadı.

Oyunu bilgisayarınızda oynamak istiyorsanız sahip olmanız gereken en düşük sistem gereksinimleri ise şöyle;

Intel Core i7-4790 veya AMD Ryzen 5 1600 işlemci, 16 gb ram bellek, 90 gb boş depolama alanı, DirectX 12 destekli ve en az 4 gb ram kapasiteli NVIDIA GeForce GTX 1650 veya AMD Radeon RX 570.

Oyun, Unreal Engine 5 ile geliştirildiği için optimizasyonu iyi olacaktır diye düşünüyorum fakat oyunun geliştiricisi Çekya merkezli Ingame Studios’u araştırdığımda pek bir referanslarını göremedim. Yani bu bir sürpriz oyun; Ya çok sevilecek, ya da hemen unutulacak.

Merakla bekliyoruz.