Yazıya Yorum Gönder!

Apple Appstore Alternatifi

AppZapp‘ı bilen biriyseniz muhtemelen yazımın başlığına burun kıvıracaksınız ama durun! bu uygulamayı tanıtmanın ve herkese duyurmanın en güzel yolu bu! Evet, AppZapp “Appstore alternatifi bağımsız bir uygulama mağazası” değil, ama Appstore için harika bir katalog uygulaması. Hatta katalog olmayı geçtim eğer uygulamalar AppZapp üzerinden indirilebilse Appstore’dan daha başarılı bir uygulama. Geçelim AppZapp’ı tanımaya..

AppZapp, (söylenen doğruysa) 2 milyondan fazla kişi tarafından kullanılıyor. AppZapp’ı üye olmadan yada üye olarak kullanıyor ve Appstore’daki 2 milyonu aşkın uygulama arasında (Appstore’da olmadığı kadar rahat bir şekilde) geziniyor, anlık indirimleri, ücretsiz olan uygulamaları hemen yakalayabiliyorsunuz.

Ücretsiz üyeliğin tek avantajı; arkadaş grubu oluşturabiliyor, favori uygulamalarınızdan koleksiyonlar oluşturabiliyorsunuz. Bu sayede bir sürü AppZapp kullanıcısı sizin keşfettiğiniz güzel uygulamaya koleksiyonunuz üzerinden ulaşabiliyor.

Uygulamanın Apple cihazlar için Appstore versiyonu ve Android cihazlar için Google Play versiyonu mevcut. Appstore versiyonu Türkçe fakat Google Play’deki Türkçe değil. Ayrıca Google Play’de çok fazla indirim vs. kampanya olmadığından ve Google Play’de dolanması Appstore’a göre daha pratik olduğundan, oradaki uygulama çok fazla işe yaramıyor. Ama yinede kullanmak isteyenler olabilir.

Appstore’da AppZapp’a buradan;

https://itunes.apple.com/tr/app/appzapp-hd-pro-her-gun-yeni/id428248004?l=tr

Google Play’de AppZapp’a buradan;

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.appzapp.app&hl=tr

ulaşabilirsiniz.

NE NEDİR? NASIL KULLANIYORUZ?

Uygulamayı açtığınızda karşınıza İndirimler ekranı geliyor. Bu ekrandan güncel indirimde yada ücretsiz hale gelen uygulamaları görebiliyorsunuz. Ama uygulama bundan ibaret değil! Sol üst köşedeki Menu seçeneğine dokunduğunuzda sol taraftan açılacak menüde şu seçenekler sizi bekliyor; Ara, Haberler, Artık Ücretsiz, İndirimler, Yeni Uygulamalar, Koleksiyonlar, En İyiler Listeleri, Videolar, Topluluk, Yorumlar, Öneriler, Canlı Yayın, My AppZapp, Kategoriler, Değişiklikler, Mesajlar ve Ayarlar.

Ara: Tahmin edersiniz. AppZapp içerisindeki uygulamalarda arama yapabiliyorsunuz.
Haberler: Günlük özel diyebileceğimiz bölüm. 2-3 başlık altından güncel hareketlere ulaşabiliyorsunuz.
Artık Ücretsiz: Saat saat ücretsiz olan uygulamaları buradan takip ediyorsunuz. Üst bölümdeki 3 seçenek ile sonuçları filtreleyebiliyorsunuz.
İndirimler: İndirime giren uygulamalarla birlikte ücretsiz hale gelen uygulamaları buradan takip edebiliyorsunuz.
Yeni Uygulamalar: Appstore’a eklenen yeni uygulamaları buradan takip edebiliyorsunuz ancak eski uygulamalarıda yeni gibi gösterebiliyor.
Koleksiyonlar: AppZapp üyelerinin koleksiyonlarına göz atabiliyorsunuz. Kesinlikle bu listelere bakmanızı öneririm.
En İyiler Listeleri: 11 seçenek altından en iyi uygulamalara ulaşabiliyorsunuz.
Videolar: Oyunların tanıtıcı videoları.
Topluluk: Uygulamaya üye iseniz AppZapp profilinize ve arkadaş listeniz gibi seçeneklere ulaşabiliyorsunuz.
Yorumlar: AppZapp üyelerinin uygulamalara bıraktığı yorumlar listeleniyor.
Öneriler: AppZapp üyelerinin uygulama önerileri listeleniyor.
Canlı Yayın: AppZapp’da üyelerin anlık dolaştığı uygulamalar listeleniyor.
My AppZapp: Uygulama üyeliğinize dair çoğu detaylı işlemin olduğu bölüm. Koleksiyonlarınıza da buradan ulaşabilirsiniz.
Kategoriler: AppZapp’da listelenen uygulamalara kategori filtrelemesi ile ulaşabilirsiniz.
Değişiklikler: Uygulamalara dair genel değişimler.
Mesajlar: AppZapp üyesi arkadaşlarınızla mesajlaşabileceğiniz bölüm.
Ayarlar: Üyelik, menü teması, bildirimler eklentiler, destek vb. ayar seçeneklerine ulaşabileceğiniz bölüm.

UYGULAMADAN RESİMLER

Apple Appstore Alternatifi  Apple Appstore Alternatifi

Apple Appstore Alternatifi  Apple Appstore Alternatifi

Herhangi bir uygulamanın üzerine dokunduğunuzda sağ taraftan uygulama menüsü açılıyor. Burada uygulamaya ait bilgiler yer alıyor. Uygulamayı Appstore’da açıp cihazınıza indirmek istiyorsanız resimde ok ile işaretlediğim (sağ üstteki) fiyat bilgilendirmesi bağlantısına dokunacaksınız.

Apple Appstore Alternatifi

Resimdeki ikinci işaretli alanda ise Listeler ve Alarmlar seçenekleri var. Paralı bir uygulama ücretsiz olduğu yada indirime girdiği an bildirim almak istiyorsanız fiyat alarmı ile alarm oluşturmalısınız. Eğer bir uygulamayı koleksiyonunuza eklemek istiyorsanız Daha fazlası seçeneğine dokunup, açılacak menüde Koleksiyonlar altından yeni koleksiyon oluşturmalı yada mevcut koleksiyon ismine dokunarak uygulamayı koleksiyonunuza katmalısınız.

Ayrıca uygulama menüsünde aşağılara indiğinizde 3 önemli bölüm daha göreceksiniz. Bunlardan ilki fiyat değişim bilgilerinin olduğu yer, diğerleri benzer uygulamalar ve uygulama geliştiriciye ait diğer uygulamaların listelendiği yer. Buralar sayesinde de daha fazla uygulamaya ve geçmiş fiyatlandırma durumlarına göz atabilirsiniz. Mesela çok istediğiniz bir uygulamanın 10 TL’den 59 kuruşa indiğini fakat daha öncede ücretsiz olduğunu göreceksiniz. Bu durumda bir daha ücretsiz olacağı zamanı beklemeye karar verebilirsiniz.

Apple Appstore Alternatifi

Uygulama ile alakalı sorularınız olursa yorum panelinden yazabilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiyseniz ve bana destek olmak isterseniz yazımı Facebook ve Twitter'da paylaşabilir yada sayfamı sık kullanılanlarınıza ekleyebilirsiniz!

facebook share
twittershare


Teşekkür ederim!


Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2019