Prisma Efekt Uygulaması “Prisma – Art Photo Editor “

Prisma Efekt Uygulaması "Prisma - Art Photo Editor "

Bu aralar epey moda olan bir uygulama Prisma efekt. Ancak şöyle bir durum var; uygulamayı bulmakta zorluk çekebilirsiniz! Neden? Çünkü uygulamaya dair çok fazla tanıtım yazısı yok ve Apple Appstore’da da kendini gizliyor. Yani uygulamayı AppStore’da Prisma adıyla aradığınızda bulamama ihtimaliniz var. Peki ne yapacağız?

Android cihaz kullanıyorsanız uygulamayı doğrudan Google Play’den indireceksiniz. Arama sonuçlarında bulamama gibi bir durum olmuyor. Ama bazen sunucu kaynaklı efektlerin uygulanmasında gecikmeler olabiliyor.

Güncelleme: Uygulama artık offline çalışıyor. Yeni efektlerle uygulama daha zenginleşti, çözünürlük arttırıldı ve artık başkalarının oluşturduğu efektli görselleri görüp, beğenebiliyorsunuz.

Yeni güncelleme ile uygulamaya mağaza bölümü eklendi. Artık yeni filtreler satın alabiliyorsunuz.

Apple cihaz kullananlar ise öncelikle Appstore arama seçeneğini Sadece İphone olarak ayarlayıp ardından arama kutusuna “Prisma labs, inc.” veya “prisma – art filters and photo effects” yazacaklar. Bu şekilde yapılan aramada uygulamayı bulmuş olacaksınız.

Prisma Efekt Uygulaması "Prisma - Art Photo Editor "

Uygulamada 36 yada 38 civarı efekt var. Uygulamayı açtığınızda kameranıza ve fotoğraflara erişim istiyor. İzinleri vermezseniz ilerleyen zamanda kamera üstünden yada galeriden resim seçemiyorsunuz. Bu sebeple izinleri vermeniz gerek. Eğer hata yapar izinleri engellerseniz; Apple cihazlarda Ayarlar > (sol menüde en alttan) Prisma > Prisma Erişebilsin seçeneklerinden Fotoğraflar veya Kamera erişimini açık konuma (buton yeşil renk) ayarlayın.

Uygulamayı İnstagram hesabınıza vs bağlamıyorsunuz, ister kameradan hemen resminizi çekip efektlerden seçimler yapıyor, sonra beğendiklerinizi galeriye kaydediyorsunuz.. Yada galerideki resimlerden seçerek efektleri denemeye başlıyorsunuz.

Benim favori efektlerim; Heisenberg, Tokyo, Curly Hair.

Uygulamanın Appstore bağlantısı:

https://itunes.apple.com/tr/app/prisma-art-filters-photo-effects/id1122649984?mt=8

Uygulamanın Google Play bağlantısı:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.neuralprisma

Prisma Efekt Uygulaması "Prisma - Art Photo Editor "

>> Foto Efekt için Prisma Alternatifi “Alter”