Yazıya Yorum Gönder!
facebook share twittershare

Yavru Filin Doğum Anı (Bir Mucize)

Anne fil yavrusunu dünyaya getirirken çektiği zorluğu izlerken inanılmaz bir mucizeye şahit olacaksınız. Yüzyıllar boyunca savaş ve törenlerin en önemli yük hayvanı olarak kullanılan fillerin, yasak avlanmalar nedeniyle özellikle de Asya kökenlilerin soyları giderek tükeniyor. Şimdi izleyeceğiniz görüntülerde ise koruma altında olan bir filin, yaklaşık 600 gün süren gebelik döneminin ardından kaydedilen doğum anına şahit olacaksınız.

Anayurdu Hindistan Yarımadası ile Sahra’nın güneyindeki bölgeler olan Asya fillerinin nesli, fil avcıları nedeniyle hızla tükeniyor. Doğal yaşam alanları kısıtlanan memelilerin en cüsseli üyesi olan fillerin gebelik süresi ise neredeyse iki yıl sürüyor. Doğum anı diğer memeli türlerine göre oldukça zorlu geçen fillerin, doğumun hemen ardından yavrularını yaşatmak için sarfettikleri çaba ise mucize gibi.

İşte belki de hayatınız boyunca hiç şahit olamayacağınız bir mucize olan o doğum anı ve sonrasında yaşananlar;

Videoyu izleyen birisi olarak kısaca mucizeyi özetleyeyim… Anne fil, yeni doğan bebek filin nefes almadığını ve cansız bir şekilde yattığını görüyor ve yavrusuna müdahele ederek onun hayata dönmesini sağlıyor…

facebook share twittershare

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2018