Kanal 1’in Yeni Adı Bloomberg HT Oluyor

Kanal 1'in Yeni Adı Bloomberg HT Oluyor

BloombergHT, 7gün 24 saat iş dünyasına Türkçe ekonomi haber yayını yapacak. Global iş dünyası haber ağı BLOOMBERG TELEVISION ile Türkiye’nin önde gelen basın ve yayın grubu Ciner Medya Grubu, BloombergHT (Haberturk) isimli,finans ve iş dünyasına yönelik Türkiye ve Türki Cumhuriyetler’e 7 gün, 24 saat (7/24), uydu ve kablolu yayın ağı ile,Türkçe erişecek bir kanalın yayınına başlamak üzere anlaşma imzaladı.

BloombergHT yayınının bu yılın sonlarında hayata geçmesi planlanıyor. Ciner Medya Grubu, BLOOMBERG TELEVISION ‘a ait en ileri teknolojiye sahip stüdyolar ile prodüksiyon olanakları ve New York, Londra ve Hong Kong’daki haber ağı operasyonlarının bir eşini İstanbul’da oluşturduktan sonra BloombergHT yayına başlayacaktır. Bloomberg , kanalın editorial içerik kontrolünü elinde bulunduracak ve Ciner Medya Grubu’na dünyada 145  haber merkezindeki global BLOOMBERG NEWS  (Bloomberg Haber) ofislerine erişim hakkı verecektir. Kanalın yayın hayatına başlamasının  ardından web sitesi de aktif hale gelecektir.

The BLOOMBERG TELEVISION haber ağı, Türkiye’nin önde gelen medya kuruluşlarından Ciner Medya Grubu ile işbirliğine gitmekten ve bölgenin en hızlı büyüyen ve dinamik ekonomilerinden birinde izleyicilere iş ve finans haberleri sunmaktan büyük kıvanç duymaktadır. BloombergHT ‘nin yayın hayatına girmesi , Bloomberg’ün Türkiye’ye duyduğu inancın ve global anlamda multi medya içeriğinin yayını konusundaki kararlılığının da bir göstergesi niteliği taşımaktadır. Bloomberg Multimedia Group CEO’su Andy Lack, konuyla ilgili şu açıklamada bulundu:

“Bu önemli bölgeye yüksek kaliteli iş, ekonomi ve politika haberi sunmak için Ciner Medya Grubu’nun mükemmel bir iş ortağı olduğuna inanıyoruz.”

Didem Ciner,Bloomberg gibi tüm dünyada yüksek kalitedeki habercilik ve yayın disiplini ile çok saygın bir konuma sahip sağlam, dürüst bir marka ile işbirliğine gitmekten büyük onur duymaktayız. İşbirliğimiz sayesinde iki kurumun ortak ideallerini Türk iş dünyasına yansıtma fırsatını bulacağız. Hızla büyüyen Türkiye ekonomisine zamanında, doğru, dürüst habercilik ilkemiz ve kapasitemiz ile vereceğimiz destek kritik bir önem taşımaktadır. Ciner Medya Grubu, Türk halkına en yüksek kaliteli medya kaynaklarını sunmaya devam edecektir.

Ciner Grubu’nin medya kolu olan Ciner Yayın Holding, Türkiye’nin en önemli haber kanalı  HaberTürk TV,  saygın gazetesi Gazete Habertürk ‘e sahip olduğu gibi  dünyada en yüksek tirajlara ulaşan dergiler arasında olan Marie Claire, Newsweek Turkey, Ok! Ve GEO gibi dergilerin de Türkiye’deki yayınını gerçekleştirmektedir.