Yazıya Yorum Gönder!
facebook share twittershare

Tarayıcının İnternet Açılış Sayfasını Değiştirme

Diyelim ki açılış sayfanız sizin istemediğiniz bir site ve bu adresi değiştirmenize izin verilmiyor, büyük ihtimal zararlı bir yazılım bunu yaptı ve ondan kurtulmanız gerekiyor. Hemen Google üzerinden  Ccleaner yada Anti Malwarebytes indirerek sisteminizi taratın. Muhtemelen sorunu çözeceklerdir. Peki can sıkıntısından internet giriş sayfanızı değiştirmek isterseniz?..

İnternet Explorer’da; Araçlar > internet Seçenekleri, açılan pencerede adres kısmına istediğiniz siteyi yazarak uygula tamam diyerek..

Microsoft Edge’de; Sağ üstten 3 nokta menüsü > Ayarlar > Microsoft Edge’yi şununla aç kutucuğuna istediğiniz adresi yazın. (+Yeni bir sayfa ekleyin butonunu kullanacaksınız.)

Firefox’da; Sağ üstten 3 yatay çizgi menüsünden > Seçenekler >Başlangıç menüsünde karşınıza gelen kutucuğa istediğiniz siteyi ayarlayın.

Chrome’da; Sağ üstten 3 nokta menüsü > Ayarlar > Başlangıçta başlığı altındaki seçenekler ile istediğiniz sayfayı açılış sayfası yapabilirsiniz.

Yazımın başında önerdiğim Ccleaner ve Anti Malwarebytes işinize yaramazsa İnternet explorer için bu yazımda verdiğim kayıt dosyasını kullanabilir yada aşağıdaki yöntemi deneyebilirsiniz.

Başlat > Çalıştır > Regedit 
HKEY_CURRENT_USER > Software > Policies > Microsoft > Internet Explorer > Control Panel

Control Panel yazısına tıklayınca sağda açılan sayfada HomePage değerinin adına tıklayın, açılan pencerede 1 yazıyordur o rakamı 0 (sıfır) yapıp tamam deyin. (Baktube search engine isimli bir sülükte denenmiştir)

facebook share twittershare

    isimsiz 20 Mart 2009, 23:08

    BENİM GİRİŞ SAYFAM MSN.COM giriş sayfamdan memnunum ama üst köşede küçük google arama motoru vardı hani bi yere girdiğin zaman geri silebiliyosun ondandı ama gitti geri getiremiyorum ne yapmam gerek yardımcı olur musunuz?

    admin 21 Mart 2009, 01:07

    Firefox 2 sürümünde sağ tarafta var olan Google arama eklentisi Firefox 3de yok bu nedenle kullanamıyor olabilirsiniz (eğer internet explorerdan bahsediyorsanız kusura bakmayın) Firefoxta yine Google arama kutusu olsun istiyorsanız Firefox sitesinden aynı özellikleri barındıran ve hatta içinde başka arama motorlarınıda barındıran bu firefox eklentisini (ben kullanıyorum kurduktan sonra google seçin) kurabilir yada Google arama çubuğunu bu adresten kurabilirsiniz…

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2017