Tarayıcının İnternet Açılış Sayfasını Değiştirme

Tarayıcının İnternet Açılış Sayfasını Değiştirme

Diyelim ki açılış sayfanız sizin istemediğiniz bir site ve bu adresi değiştirmenize izin verilmiyor, büyük ihtimal zararlı bir yazılım bunu yaptı ve ondan kurtulmanız gerekiyor. Hemen Google üzerinden  Ccleaner yada Anti Malwarebytes indirerek sisteminizi taratın. Muhtemelen sorunu çözeceklerdir. Peki can sıkıntısından internet giriş sayfanızı değiştirmek isterseniz?..

İnternet Explorer’da; Araçlar > internet Seçenekleri, açılan pencerede adres kısmına istediğiniz siteyi yazarak uygula tamam diyerek..

Microsoft Edge’de; Sağ üstten 3 nokta menüsü > Ayarlar > Microsoft Edge’yi şununla aç kutucuğuna istediğiniz adresi yazın. (+Yeni bir sayfa ekleyin butonunu kullanacaksınız.)

Firefox’da; Sağ üstten 3 yatay çizgi menüsünden > Seçenekler >Başlangıç menüsünde karşınıza gelen kutucuğa istediğiniz siteyi ayarlayın.

Chrome’da; Sağ üstten 3 nokta menüsü > Ayarlar > Başlangıçta başlığı altındaki seçenekler ile istediğiniz sayfayı açılış sayfası yapabilirsiniz.

Yazımın başında önerdiğim Ccleaner ve Anti Malwarebytes işinize yaramazsa İnternet explorer için bu yazımda verdiğim kayıt dosyasını kullanabilir yada aşağıdaki yöntemi deneyebilirsiniz.

Başlat > Çalıştır > Regedit 
HKEY_CURRENT_USER > Software > Policies > Microsoft > Internet Explorer > Control Panel

Control Panel yazısına tıklayınca sağda açılan sayfada HomePage değerinin adına tıklayın, açılan pencerede 1 yazıyordur o rakamı 0 (sıfır) yapıp tamam deyin. (Baktube search engine isimli bir sülükte denenmiştir)