Yazıya Yorum Gönder!
facebook share twittershare

Src Sınav Başvuruları ve Sonuç Belge Sorgulama

SRC Belgesi başvuru ve sonuç sorgulamaları E-devlet kapsamına alındığından beri sorgulama ve diğer tüm işlemler sadece www.turkiye.gov.tr ‘den yapılabiliyor. Bu nedenle tüm işlemleriniz için (bir seferliğine) PTT’ten şifre almalı, Turkiye.gov.tr’ye giriş yaparak ilgili menü ve bağlantıları kullanmalısınız.

Resmi web sitesi: http://kumer.gazi.edu.tr/

Mesleki Yeterlilik Belgesi (MYB) almaya hak kazanan başvuru sahiplerinin belgeleri adreslerine postalanır. Ancak; Mesleki Yeterlilik Sonuç Belgesi ve kimliği hazır olmakla beraber adres bilgisi eksik olan ve/veya belge değerlendirme ve kimlik ücretini henüz yatırmamış olan başvuru sahiplerinin belgeleri kendilerine ulaştırılamaz.

Önemli Açıklamalar:

*Sınav giriş belgeleri www.turkiye.gov.tr internet adreslerinde yayınlanacaktır. Sınav giriş belgelerinin bu internet adresinden temin edilmesi gerekmekte olup, ayrıca posta ile gönderilmeyecektir. Adaylar, sınava gelirken sınav giriş belgeleri ile resimli kimlik belgelerini (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) yanlarında bulundurmak zorundadır. Söz konusu belgeleri ibraz etmeyenler sınava giremezler. Sınav giriş belgelerinde hata olanlar sınav tarihinden 10 gün öncesine kadar Bakanlıkla irtibata geçebilirler.

*Posta ile yapılan müracaatlar kesinlikle kabul edilmeyecektir.

*Sınav ücreti hiçbir şekilde iade edilmeyecektir.

*Yapılan incelemelerde gerekli şartları sağlamadığı tespit edilenler ile adlarına sınav giriş belgesi düzenlenmeyenler sınava kabul edilmeyecektir.

Duyuru: Mevzuatta yapılan değişiklikle, SRC geçerlilik süresinin 63 yaştan 66 yaşa yükseltilmesi nedeniyle yaş haddinden iptal olan belgeler sistemden geçerli hale getirilmiştir.  63 yaş nedeniyle iptal edilip merkeze iade edilen ve 66 yaşını doldurmamış sürücülerin belgeleri merkez tarafından kendilerine postalanacaktır.

>> SINAV BAŞVURUSU << 

Sınav başvurunuzu turkiye.gov.tr üzerinden, sınav başvuruları açıldığı tarihlerde yapabilirsiniz.

Güncel sınav ücreti 37 TL.

Sınav giriş belgesi sorgulamasını aşağıdaki bağlantıdan; 

https://www.turkiye.gov.tr/kugm-sinav-giris-bilgileri-sorgulama

SRC Eğitimi veren kursları aşağıdaki bağlantıdan; 

https://www.turkiye.gov.tr/kugm-meslek-kurslari-sorgulama

Sınav sonuç durumunu aşağıdaki bağlantıdan;

https://www.turkiye.gov.tr/kugm-sinav-sonuc-sorgulama

Sınav muafiyet durumunuzu aşağıdaki bağlantıdan sorgulayabilirsiniz.

https://www.turkiye.gov.tr/kugm-muafiyetli-src-sorgula

Sorgulama yapmak için turkiye.gov.tr adresinden e-devlet şifreniz ile giriş yapmak zorundasınız.

İletişim adresleri: 

4. Cadde 727. Sokak No:7 06550 Yıldız – Çankaya / ANKARA

Yeni Telefonlar:

0312 441 38 18 0312 441 38 19 0312 441 38 20

(Eski telefonlar: 0312 2022151, 2022152, 2022153)

Yeni Faks:

0312 442 37 59

>> E-POSTA GÖNDERMEK İÇİN <<

>> BELGE TALEP DİLEKÇE ÖRNEKLERİ <<​

(Kayıp belgeler içinde dilekçe doldurup ilgili kuruma gönderilmesi gerekiyor.)

>> Sık Sorulan Sorular <<

SRC Belgelerim sistemde geçerli görünüyor, ancak elime ulaşmadı. Ne yapabilirim?

Belgeleriniz sistemde geçerli olup elinize geçmemiş ise kayıp müracaatı yapmanız gerekmektedir. Bunun için hangi belgelerinizin kaybolduğuna dair dilekçe ile kayıp ilanı veya polis/jandarma tutanağı, ehliyet ve kimlik fotokopisi göndermeniz halinde kayıp işlemi yapılarak kartınız yeniden basıma gönderilecektir. Karayolu Taşımacılık Faaliyetleri Mesleki Yeterlilik Eğitimi (KTFMYE) Yönetmeliği’nin Geçici 2 nci maddesi gereğince eğitimden ve sınavdan muaf olarak Mesleki Yeterlilik Belgesi almak isteyenler için;

>> GEREKLİ BELGELER <<

(DUYURU: Mevzuatta yapılan değişiklikle, SRC geçerlilik süresinin 63 yaştan 66 yaşa yükseltilmesi nedeniyle yaş haddinden iptal olan belgeler sistemden geçerli hale getirilmiştir.  63 yaş nedeniyle iptal edilip merkezimize iade edilen ve 66 yaşını doldurmamış sürücülere belgeleri merkezimizce postalanacaktır.)

facebook share twittershare

    Lordiz 06 Ocak 2017, 18:21

    @gokhan; Yazımın sonundaki BELGE TALEP DİLEKÇE ÖRNEKLERİ bağlantısına tıklayın, açılan sayfada kayıp belge yeniden tanzim dilekçe örneği var. O dilekçeyi kuruma iletirseniz belgenizi yeniden göndereceklerdir. Yada telefon bilgilerinden kuruma ulaşıp doğrudan yardım isteyebilirsiniz.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2017