Şu anda Görüntülemektesiniz;  Tarayıcıdan Bağımsız Posta Uygulaması “Windows Live Mail”
Tarih: 
Google Özel Arama Yükleniyor..
YukarıİletişimYazıya Yorum Gönder!
facebook share twittershare

Tarayıcıdan Bağımsız Posta Uygulaması

Bilgisayarınızda maillerinize internet tarayıcısı kullanarak değil de bilgisayara kurduğunuz bir yazılım üstünden bakmak istiyorsanız ve para ile satılan Outlook uygulamasını satın almak yerine ücretsiz yasal bir alternatif arıyorsanız size Windows Live Mail 2012'yi öneririm. Windows 8'de net framework 3.5 istese de onuda ufak bir işlem ile halledip programı bilgisayarımıza kuruyor ve istediğimiz mail adresini (pop, imap dahil) yazılıma tanıtarak maillerimizi buradan kontrol edebiliyoruz.(Windows XP, Vista, Windows 7 ve Windows 8'de çalışıyor.)

Windows Live Mail'in İyi Yanları:

– Orijinal Microsoft yazılımı olan Live mail ile gelen postalarınızı aralıklarla kontrol etme olanağınız oluyor. Sürekli tarayıcıdan mail hesabına gidip oturum açmanız gerekmiyor.

– Bir yada daha fazla hesabınız varsada hepsini bir kereliğine tanımladığınızda artık sürekli şifre girme sorununuz olmuyor.

– Yeni bir mail geldiğinde yazılım sesli uyarı ile sizi bilgilendiriyor.

– Yazılım ücretsiz olduğu için ve reklam barındırmadığı için rahatlıkla kullanılabiliyor.

– İnternet tarayıcısına bağımlı bir eklenti olmadığından tarayıcıda aşırı ram yüklemesi yapmıyor ve mailleri hafızasına aldığı için offline olarakda eski maillerinize bakabiliyorsunuz.

Windows Live Mail Sahibi Olmak:

Bilgisayarınızda Windows Live Mail kullanmak istiyorsanız aşağıdaki bağlantıya tıklamalı, indirdiğiniz yazılım yükleme arayüzünden sadece mail seçmeli ve sonrasında kurulumu tamamlamalısınız.

Live Mail Yükleyici İndir (Bağlantı çalışmıyorsa buradan)

Windows Live Mail Yükleme:

Yukarıda paylaştığım bağlantıdan 1 mb'lık bir exe dosyası iniyor, adı wlsetup-web.exe.. Bu yazılım bilgisayarınıza Windows Live Mail dahil birkaç Microsoft yazılımını kurmanızı sağlıyor. Onu çalıştırıyor ve aşağıdaki sıraya göre kurulumu tamamlıyorsunuz. Ardından mail hesaplarınızı ekleyip yazılımı kullanmaya başlayabilirsiniz.

1. "Ne yüklemek istiyorsunuz?" ekranında "Yüklemek istediğiniz programları seçin" seçeneğine tıklayın.

Tarayıcıdan Bağımsız Posta Uygulaması

2. "Yüklenecek programları seçin" ekranında sadece mail programının tiki kalsın diğerlerini kaldırıp Yükle butonuna tıklayın.

Tarayıcıdan Bağımsız Posta Uygulaması

3. Karşınıza NET Framework 3 yükleyin ekranı gelirse, bu yazımdaki anlatıma bakarak NET Framework'ün eski sürümünü aktif edin ve ardından yükleme yazılımını tekrar çalıştırıp 4 numaradan devam edin. (Eski bilgisayarlarda genelde NET Framework 3 bulunur ama yeni bilgisayarlarda sürüm 4 yüklü olsada Live Mail illaki 3'ü de ister. Bilgisayarınızda 3 yüklü değilse yükleyin, yüklü ama pasifse aktif edin.)

Tarayıcıdan Bağımsız Posta Uygulaması

4. NET Framework ekranı ile karşılaşmadıysanız yükleme işlemi otomatik başlar. Bekleyin. 

Tarayıcıdan Bağımsız Posta Uygulaması

5. Yükleme bittiğinde Bitti yazan ekran belirir. Kapat butonuna basıp Windows Live Mail'i kulllanmaya başlayın.

Tarayıcıdan Bağımsız Posta Uygulaması

Not1: Yazılımın kullanıcı arayüzü Outlook'a neredeyse birebir benziyor. Konuya örnek resim eklemedim fakat merak edenler Google İmage aramasında Windows Live Mail 2012 diye arama yaparlarsa yazılımın kullanıcı arayüzünü örnek resimlerden görebilirler.

Not2: Yazılım şuan için 2013 güncellemesi almış değil. Ayrıca yazılımı wlm setup uygulaması üstünden kurduğumuz için ilerleyen zamanda Microsoft'un bu yükleyiciyi yayından kaldırma ihtimali var. Uygun vakit bulduğum bir zamanımda Windows Live Mail'in doğrudan kurulum dosyasını bulup yazıma eklemeyi düşünüyorum o zamana kadar wlm setup'ı kullanmaya devam edicez..

Not3: Yazılım kurulduktan sonra masaüstünde kısayol bulamazsanız Windows 8 öncesi için başlat menüsüne, Windows 8'de ise Başlangıç ekranına bakın.

Not4: Yazılıma mail adresi eklemekte zorlanırsanız yorum göndererek yardım talep edebilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olucam.

facebook share twittershare

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.

Reklamlar
 

Son Yazılar

TEKNOTV Videolar

Son Yorumlar
Unutulmaz
 

Reklam
 

Reklam
 

Reklam
 

Reklam
 

Reklam
 

© 2016 Lordiz.com