Yazıya Yorum Gönder!

Windows Xp Oturum Açma Ekranını Kaldırma

Bilgisayar açılırken gelen ve oturum seçmenizi parola girmenizi isteyen yukarıdaki ekrandan kurtulmayı anlatacağım… Xp’niz bi süre sonra oturum açma ekranı gösteriyor yada önceden oturum açma ekranı vardı ancak siz artık istemiyorsanız bu ekrandan kurtulmanın çeşitli yöntemlerine bakalım..

>> Windows 10’dan Microsoft Hesabını Kaldırmak

Normalde eğer bu tür bir ekran geliyorsa..

Windows Xp Oturum Açma Ekranını Kaldırma

Bu ekranı normal karşılama ekranı yapmak için…

“Bilgisayarım > denetim masası” >“kullanıcı hesapları” > “kullanıcıların oturum açma şeklini değiştir” tıklayıp, her iki onay kutusunu da işaretleyin…

Eğer bu işlemi yaptığınızda…

Windows Xp Oturum Açma Ekranını Kaldırma

Hatasını alıyorsanız o zaman yapmanız gereken…

Ağ bağlantıları” > “geçerli internet bağlantınız“da sağ tık > “özellikler” >”genel” sekmesinde,”bu bağlantı aşağıdaki araçları kullanır” yazan kısımda “netware için istemci hizmeti” varsa üzerine tıklayın, o kısmın altındaki “kaldır(uninstall)” butonuna tıklayın ve hizmeti kaldırın. Aynı yerde “NWLink IPX/SPX” hizmeti varsa üzerine tıklayıp, o kısmın altındaki “kaldır(uninstall)” butonuna tıklayın ve o hizmetide kaldırın. işlemler bitince bilgisayarı yeniden başlatın..

Eğer istediğinizi elde edemediyseniz ve hala bu ekrandan kurtulmak istiyorsanız. aşağıdaki yöntemi deneyin…

Başlat” > “Çalıştır” > “control userpasswords2” yazın tamam tıklayın..

Windows Xp Oturum Açma Ekranını Kaldırma

“Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir” seçeneğinin yanındaki işareti kaldırın, “Uygula” butonuna basın ve gelen pencerede “Kullanıcı Adı” bölümüne kullandığınız hesabın adını yazın…İsterseniz şifre belirleyin, isterseniz yazmayın zaten şifre soran ekran gelmeyecek.. Adı yazdıktan sonra “Tamam” tıklayın ve sonra tekrar “Tamam”a basın. Artık İstediğiniz hesap otomatik olarak karşılama ekranı olmadan açılacak..

Dipnot: Eğer bilgisayarınızda yönetici (Administrator), Guest ve Sizin kendi hesabınız dışında ekstra hesaplar varsa o zaman karşılama ekranı geliyordur bu ekstra hesapları kaldırdığınızda karşılama ekranı gelmez..

Bu yazıyı beğendiyseniz ve bana destek olmak isterseniz; henüz yeni açmış olduğum Youtube kanalıma abone olabilir yada yazımı Facebook ve Twitter'da paylaşabilirsiniz.

facebook share
twittershare


Teşekkür ederim!


  bilal 13 Ağustos 2014, 09:46

  tsk. emegin icin cok isime yaradi

  turgut 08 Kasım 2014, 22:11

  cok saolun 

  abdullah77 20 Mart 2015, 16:56

  Yaedim edin noluuuur

  admin 21 Mart 2015, 22:20

  @abdullah77; Yazıda anlatılan yöntemi deneyin, çözüm olması gerekiyor. Aksi halde Windows sürümünüzde sorun olabilir.

  unal doğan 13 Kasım 2016, 18:50

  Epostamı oturum açmak istiyorum

  KÜRŞAT 14 Kasım 2017, 18:08

  ben bilgisayara hiç giremiyorum bilgisayarın adını ve şifresini giriyorum ama bilgisAYAR AÇILMIYOR NEDEN OLABİLİR. DAHA DOĞRUSU ŞİFRE SORMUYOR BANA DİREK BU EKRAN ÇIKIYO.

  Lordiz 14 Kasım 2017, 21:38

  @KÜRŞAT; Merhaba. Yazımdaki ekran geliyorsa orada şifre soruyor. Bilgisayar yönetici hesabı. Başka biri aktif etmiş olabilir, sistemsel bir hata olabilir. Bilgisayarı güvenli modda açmayı deneyin, başaramazsanız mecbur format atacaksınız.

  Ramazan 25 Şubat 2018, 09:48

  Daha dediklerinizi yapmadim ama emeginize saglik guzel olmus

  mannhalf 14 Haziran 2018, 11:29

  hocam elıne emegıne sağlık :)

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2018