Yazıya Yorum Gönder!
facebook share twittershare

Yandex Mail Hesabını Başka Bir Mail Hesabına Yönlendirme

Yandex, Türkiye pazarına hızlı girdi, güzel girdi ama bazı konularda kurnazlık yapıp kullanıcılarını yanıltmasa çok daha güzel olacak. Yandex’in kullanıcıyı yanılttığı ilk konu Chrome altyapısını kullanarak “en hızlı” tarayıcıyı geliştirdiğini söylemesi idi. İkinci konu ise; Yandex mail hesabına başka adreslerden mail yönlendirmeyi kolaylaştırırken, Yandex hesabını başka hesaplara yönlendirmeyi zor ve karmaşık yapmış olması.

Kafası karışanlar için biraz daha net anlatayım.. Diyelim ki Hotmail hesabınıza gelen mailleri Yandex hesabınıza yönlendirmek istiyorsunuz, o zaman Yandex size büyük kolaylık sağlıyor. Fakat siz Yandex hesabınıza gelen mailleri Hotmail hesabınıza yönlendirmek istiyorsanız işi biraz zor ve karmaşıklaştırıyor.

Tahmin edeceğiniz gibi bu yazıda Yandex’in zorlaştırdığı mail yönlendirmeyi nasıl yapacağımızı anlatıcam. İnşallah işinize yarar.

1. Öncelikle mail.yandex.com.tr bağlantısından Yandex mail hesabınızda oturum açın ve hemen sağ üst taraftaki Ayarlar bağlantısına tıklayın.

2. Ayarlar sayfasında E-posta Filtreleme seçeneğine tıklayın.

Yandex Mail Hesabını Başka Bir Mail Hesabına Yönlendirme

3. E-posta filtreleme sayfasında Filtre oluştur butonuna tıklayın.

Yandex Mail Hesabını Başka Bir Mail Hesabına Yönlendirme

4. Aşağıdaki resimde gösterdiğim gibi x işaretinden koşulu kaldırın. Klasöre taşı seçeneğinin tikini kaldırın ve kırmızı ile işaretlediğim alandaki Devam et bağlantısına tıklayın.

Yandex Mail Hesabını Başka Bir Mail Hesabına Yönlendirme

5. Karşınıza Yandex mail şifrenizi tekrar girmenizi isteyen kutu gelecek. Buraya şifrenizi girin ve aktif olan “Şu adrese yönlendir” seçeneğine tik koyup sağ tarafındaki kutucuğa yönlendirme yapılacak mail adresinizi girin.

Yandex Mail Hesabını Başka Bir Mail Hesabına Yönlendirme

(Yandex’e gelen mailler hotmail yada gmail hesabınıza gönderilsin istiyorsanız bu kutucuğa o adresinizi gireceksiniz. Eğer mailin orijinal kopyası Yandex hesabınızda da kalsın istiyorsanız kutucuğun altındaki seçeneğe de tik koyun.)

6. Ve Filtre oluştur butonuna tıklayın.

7. Bu butona tıkladıktan sonra eklediğiniz yönlendirme adresine 2 adet mail gelecek. Bu maillerden ilkindeki linke tıklayarak mail adresini yandex hesabınıza doğrulayacak, ikincisindeki linke tıklayarak da mail adresine yönlendirmeyi aktif etmiş olacaksınız.

8. Gelen maillerdeki bağlantılara tıkladıktan sonra işinizi sağlama alın. Yandex hesabınıza başka bir adresten mail gönderin ve yönlendirme çalışıyor mu? Kontrol edin.

9. Eğer yönlendirme çalışmadıysa; Yandex hesabınızda sağ üstteki Ayarlar bağlantısından tekrar E-posta Filtreleme sayfasına gidin ve burada eklediğiniz filtrenin sağında kapat aç butonu var mı kontrol edin.

Yandex Mail Hesabını Başka Bir Mail Hesabına Yönlendirme

10. Yukarıdaki resimde gösterdiğim kapat aç butonu sizde görünmüyor ve cevap bekleniyor gibi bir mesaj yer alıyorsa mevcut filtrenin başlığına tıklayıp ayarlarına girin ve Değişiklikleri kaydet butonuna tıklayın. (Bazı filtre eklemelerinde hemen aktif olmayabilir.)

Not: Ben yazıyı yayınladıktan sonra Yandex, mail hizmetinin ayarlar sayfasında, filtreleme ayarlarında değişikliklere gitmiş olabilir. Böyle bir durumda yorum yazarak uyarırsanız yazıda gerekli güncellemeleri yapabilirim.

facebook share twittershare

  Lordiz 02 Haziran 2016, 19:03

  @efe; Merhaba. Söylediğiniz mümkün. Yazımda anlattığım şekilde bir filtre daha oluşturursanız oraya da diğer mail adresini girersiniz. Ardından Yandex hesabına gelen mailler iki filtredeki mail adreslerine yönlendirilir.

  ilknur 25 Ağustos 2016, 16:03

  başarılı bir şekilde yandex mail.iyönlendirdim teşekkür ederim emeğinize sağlık

  Berk 07 Eylül 2016, 00:04

  Merhabalar ; Devamlı hesaba gelen bir maili otomatik olarak başka bir mail adresine yönlendirmeyi nasıl yaparız. Ör.. Hesabıma gelen dd@xxx.com dan gelen maili uu@ttt.com otomatik yönlendirme istiyorum

  Lordiz 07 Eylül 2016, 00:14

  @Berk; Merhaba. Yazımda anlattığım gibi filtre oluşturun. “Eğer” şartında Kimden.. Şununla uyumluysa.. seçeneğinin sağındaki boş kutuya gönderen mail adresini yazın. Alttan da Eposta yönlendirmeyi etkinleştirip uu@ttt.com adresinizi ekleyin.

  abdullah 07 Şubat 2017, 11:56

  Yandex güncelleme yapmış lütfen tekrar yardımcı olurmusunuz.

  Lordiz 07 Şubat 2017, 15:35

  @abdullah; Ne güncellemesi? Şuan posta yönlendirme aynı şekilde çalışıyor. Yazıdaki filtre butonuna tıklarsanız doğrudan filtreleme sayfası açılır.

  https://mail.yandex.com.tr/#setup/filters

  onur 16 Şubat 2017, 10:42

  merhaba. yandex mail yönlendirmesini tarif ettiğiniz şekilde yaptım.fakat ne yönlenen adrese nede yönlendirdiğim adrese mail düşüyor.yardımcı olabilirmisiniz?

  Lordiz 16 Şubat 2017, 16:13

  @onur; Merhaba. Mx ekleyerek kurumsal yandex hesabı mı açtınız yoksa normal yandex.com.tr mail hesabını mı yönlendiriyorsunuz? Kurumsal hesabı yönlendirdiyseniz mx sorunu olabilir. Mailler ilk adrese gelmediğinden yönlendirilen adrese de gidemez. Birçok mail hesabımda şuan yönlendirme var sorunsuz çalışıyor.

  onur 16 Şubat 2017, 16:30

  kurumsal mail hesabı kullanıyorum.yönlendirme yapmadığım taktirde mailime posta düşüyor.fakat yönlendirmeyi aktif ettiğim zaman hem yönlenen hemde yönlendirdiğim maile posta düşmüyor.

  Lordiz 16 Şubat 2017, 16:36

  @onur; Yönlendirmede bir hata yapmazsanız maillerin ulaşması gerek. Eğer kurumsal adrese gelen maili giden klasörüne yada çöp kutusuna taşıyorsanız, yönlenen adreste gelen mailleri spama atıyor yada kabul etmiyorsa bu durumda sorun çıkıyor olabilir.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2017