1980’lerin Arcade Oyunu “AirXonix”, “Xonix” Adıyla Geri Döndü!

Novaxonix3D - 1980'lerin Arcade Oyunu "AirXonix", "Xonix" Adıyla Geri Döndü!

Tam tarihini bilemiyorum fakat 1980’ler ve 1990’lı yıllarda, atari salonlarının popüler olduğu dönemlerde bilgisayarlar için 10 Dolar fiyat etiketi ile satışa sunulan eğlenceli Arcade oyun AirXonix, yenilenerek geri döndü. Orijinal oyunun neredeyse bire bir aynısı olacak şekilde, Android platformu için geliştirilen oyun, MerlaGame tarafından ücretsiz bir şekilde yayınlandı.

Güncelleme: Airxonix için yeni bir uyarlama daha yayınlandı. Oyunun adı Air Xonix. Geliştirici Delico Games. Yeni uyarlama yazımda paylaştığımdan farklı olarak dikey ekranda oynanıyor ve her seviyede farklı yeni düşmanlar içeriyor.

Yeni Air Xonix uyarlamasını bu bağlantıdan indirebilirsiniz.

Eski yapımcıların devam oyunu olup olmadığını bilmesem de yenilenen oyunun orijinali ile neredeyse birebir aynı olması Axysoft ile bir bağı olabileceğini düşündürdü bana.. Ancak oyunun ne yazık ki Apple ios sürümü bulunmuyor. Apple kullanıcılarının alternatif olarak orijinal oyun AirXonix’i 13 TL karşılığında Apple Store’dan satın almaları gerekiyor.

AirXonix İndir!

>> Google Play’de Xonix 3D
>> Apple Cihazlar için AirXonix

Oyunun mantığı çok basit, bir pervaneli topu yönlendirerek önünüzdeki alanın kullanılabilir kısmının büyük bölümünü düşmanların kullanımına kapatmanız gerekiyor.

Daha önce bu tarz oyunlar oynadıysanız, hele ki yaşınız 30 üzeri ve gençliğiniz atari salonlarında geçti ise kavramakta hiç zorlanmayacağınız, hemen ayak uydurup hızlıca 90 seviyeyi tekrar tekrar bitireceğiniz eğlenceli bir oyun. (Tekrar tekrar bitirmenin mantığı en yüksek skoru elde etmek.)

Fakat diğer taraftan aksiyonu bol, neredeyse gerçekçiliğe çok yaklaşmış oyunları oynamaya alışmış genç arkadaşlarımıza hiçbir şey çağrıştırmayacağı için, onların sevme ihtimallerinin düşük olduğu bir oyun..

Oynanış videosunu izleyin ve kararınızı verin. Severseniz oynarsınız.

Orijinal AirXonix’in benim için özel bir anısı vardır ve bu sebeple bu oyunu çok severim. Orijinal AirXonix, kanserden hayatını kaybeden öz halamın 2000’li yılların başında, tedavi gördüğü sıralar severek oynadığı tek oyundur.

Bu sebeple bu oyunun bendeki yeri özeldir. Ayrıca Steam’in olmadığı, ücretsiz oyun bulmanın çok zor olduğu dönemlerde Mario, Worms, Carmageddon gibi en çok oynadığım oyunlardan birisidir.

Bu sebeple oyunu keşfettiğim gibi 90 seviyeyi bitirip, sonrasında ilk fırsatta sizlerle paylaşmak istedim.

Benzer tarz oyunlar ararsanız Google Play’de Yummy Little Planet, Xonix Bacterium ve Awesome Xonix isimli oyunlara göz atabilirsiniz.

– Reklamlar –

adbanner