Sony Channel’a Ne Oldu? Sony Channel TV Kapandı Mı?

Sony Channel’a Ne Oldu? Sony Channel TV Kapandı Mı?

6 Nisan 2016 tarihli şu yazımda dünyaca ünlü japon devi Sony’nin Planet tv’lere ortak olduğunu duyurmuştum. O zamandan beri ne yapacaklarını merakla bekliyordum ki nihayet meraklı bekleyiş sona erdi. Uzun zamandır yayında olan dizi kanalı Planet Pembe gitti, onun yerine Sony Channel Türkiye yayın hayatına başladı.

GÜNCELLEME | SONY CHANNEL KAPANDI!

2017 senesinde Türksat uydusundan yayına başlayan, yayın akışında genellikle kaliteli yabancı diziler gördüğümüz Sony Channel ne yazık ki kapandı. Hemde kanal yönetiminden hiçbir duyuru, bilgi paylaşılmadan Sony Çocuk, Sony Mutfak ve Planet Türk kanalları da dahil tüm kanallar sessiz sedasız yayınlarını sonlandırdılar.

Halen daha Sony Channel web sitesi ve sosyal medya hesaplarının açık olması “belki bir gün kanal geri döner” ümidimizi beslese de aradan geçen birkaç ayda halen daha yönetimden bir duyuru, basın açıklaması gelmemesi ümitlerin tükenmesine sebep oluyor.

Aslında SONY’nin Türkiye’ye geliş planları büyüktü, kanalın HD yayına başlaması da bekleniyordu fakat söylentilere göre Sony Channel’ın Türkiye’ye gelişini sağlayan Planetler grubu sahiplerinin piyasayı dolandırmış olmaları ve yüklü derece borçlarının olması, Sony kanallarınında geleceğini kararttığı ve mecburi olarak kanalların yayınlarına son verildiği söyleniyor.

SONY Channel Geri Döner Mi?

Halen daha ümit kırıntıları ve Sony Çocuk adı ile Rtük’den HD yayın lisansı alınmış olmasına rağmen Sony kanallarının geri dönme ihtimali çok düşük. Lifetime TV gibi, Kral TV gibi pek çok kanalın Türksat uydusundan çekilmesi, maddi sebeplerle kapanması, Sony kanallarının da geri dönme ihtimalinin çok az olduğu sonucunu doğuruyor.

SONY Channel Alternatifi NETFLİX!

Sony Channel genelde yabancı ve kaliteli diziler yayınlıyor, bu sebeple seviliyordu. Türksat uydusuna baktığımızda bu tarzda sadece TLC ve LifeTime kanallarının olduğunu görüyorduk ki LifeTime TV’de kapandı. Yani yabancı ve kaliteli diziler izlemek için iki seçeneğimiz kaldı; Netflix gibi ücretli platformlar yada Digitürk Play gibi, BeIN Connect gibi dijital platformlar.

TLC TV uydu yayın bilgilerine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

>> TLC TV, Türksat Uydusunda Şifresiz Yayında
>> LifeTime TV’ye Ne Oldu? LifeTime TV Kapandı Mı?

Kanalın yayına başladığı tarih 28 Mart 2017 ve akşam saat 21:00. Kanalın yayına başlamasından sonra tv’de ilk kez Leonardo Di Caprio’nun filmi Muhteşem Gatsby Türkçe dublajlı olarak yayınlanmaya başladı. Kanalın sosyal medya hesapları da anında kullanıma açıldı.

Twitter’da @SonyChannelTR

Facebook’da @SonyChannelTurkiye

Peki bu kanalı nerelerden izleyebiliyoruz?

Türksat uydusu ve diğer platformlar için;

Türksat: 12034 Dikey/V 27500
D Smart: 52. Kanal
Digitürk: 51. Kanal
Tivibu: 63. Kanal
Kablo tv: 344. Kanal
Turkcel Tv Plus: 40. Kanal

Sony Channel Türkiye’de harika diziler ve filmler bizleri bekliyor. Onlardan bazıları şunlar;

Diziler; Vikings, The Mentalist, Gotham, Arrow, Fargo, Flash, Rizzoli & İsles, Crossing Lines, Damages, Blacklist, Pretty Little Liars, The Last Ship, Justified, Unforgettable, The Night Shift, Brazil Avenue, Helix, Outsiders, Fringe, The Art of More, Person of İnterest.

Filmler; Muhteşem Gatsby, Paddington, Heidi, Marie Antoinette, Kan Bağı, Ma ma, Ender’s Game.

Ekranların kalitesiz dizi ve filmlerden geçilmediği, reklam arasında dizi izlediğimiz bir dönemde, TLC ve Lifetime Channel’ın ardından Sony Channel Türkiye ilaç gibi geldi, hoş geldi.