Açık Dünya Yarış Oyunu “Test Drive Unlimited Solar Crown” 2024’e Kaldı!

Açık Dünya Yarış Oyunu "Test Drive Unlimited Solar Crown" 2024'e Kaldı!

İlki 2006 senesinde, ikincisi 2011 senesinde satışa sunulan ve o dönem için hem grafikleri hem oynanışı ile büyük ilgi gören yarış oyunu serisi Test Drive Unlimited, 12 sene sonra yepyeni bir açık dünya oyunu olarak geri dönüyor. Yeni oyunun yapımcısı, WRC yarış oyunları serisinin geliştiricisi KT Racing. Oyun, 2023 senesi içerisinde satışa sunulacaktı fakat oyuna dair düzenlenen bir etkinlikte çıkış tarihinin 2024 senesine kaydırıldığını öğrendik. Tabi TDU severler olarak biraz üzüldük.

Oyun, 2024 senesi başlarında, PC, Playstation ve Xbox için satışa sunulacak. 

Yeni Oyun Nasıl Olacak?

TDU Solar Crown’un hikayesi, Hong Kong’da bir adada geçiyor. Toplam 600 kilometrelik (375 mil) yollarıyla birebir ölçekte yeniden yaratılan bu Hong Kong adasında, en iyi sürücüler, lisanslı pahalı araçları ile büyük ödül için yarışıyorlar. Yeni oyunda Test Drive Unlimited serisinin temelleri korunurken, çok oyunculu yarış türüne de modern bir bakış açısı getiriliyor. (Burada anlatılan şey, muhtemelen Forza Horizon serisindeki gibi bir çevrimiçi dünya..)

Oyuna ait tanıtım videoları zaten, “ben bir Forza Horizon kopyasıyım” diyor fakat videolardan araçların sürüş hissiyatını anlayamıyoruz. Oyun arcade mi olacak yoksa simülasyon mu? Bilmiyoruz.

Oyun Forza Horizon gibi olsa ne olur? Benim için sorun değil, severek oynarım! Yeter ki harita büyük, görevler çok ve sürüş hissiyatı gerçekçi olsun.

Oyunda sürebileceğimiz birkaç lisanslı aracı da görebileceğimiz tanıtım videosunu hemen aşağıdan izleyebilir ve oyunun Steam sayfası üstünden oyunu istek listenize ekleyebilirsiniz.

>> TDU Solar Crown Steam Sayfası
>> TDU Solar Crown Web Sayfası