Paypal Sanal Para İşine Girdi! Paypal Stabil Coini PayPal USD “PYUSD”

Paypal Sanal Para İşine Girdi! Paypal Stabil Coini PayPal USD "PYUSD"

25 senelik geçmişi olan online ödeme sistemi Paypal, en nihayetinde sanal para işine girmeye karar verdi. 7 Ağustos 2023 tarihinde paylaşılan bu tweet ile öğrendiğimiz Paypal’ın stabil coini yakın zamanda alışverişe açılacak ve adı PYUSD olacak olan stabil coin, BUSD (Binance USD) ihracı yapan Paxos tarafından sağlanacak.

PYUSD ile Neleri Değiştirecek? 

Paypal’ın sabit coini PYUSD sanal para borsalarında işleme açıldığında muhtemelen kısa süre içinde çoğu büyük sanal para borsasında yer alacak ve muhtemelen çoğu büyük e-ticaret sitesinde de PYUSD ile alışveriş yapılabiliyor olacak. PYUSD, 1 Dolar’a sabitlendiği için, Dolar arttığında elinde PYUSD olanlar kur artışlarından olumsuz etkilenmeyecekler ve belki de ülkemizde senelerdir faaliyet gösteremeyen Paypal‘ı kullanamadığı için yurtdışı geliri kesilen birçok kişi PYUSD sayesinde tekrar yurtdışından gelir sağlamaya başlamış, en basiti ödemelerini güvenli bir şekilde almanın yolunu bulmuş olacaklar.

Tabi bu durum, bir süre sonra bazı bölgesel yönetimleri rahatsız edeceğinden PYUSD’nin durumu bazı riskler taşıyabilir. Bu nedenle PYUSD kullanacak olanların ülkelerindeki finansal gelişmeleri ve hükümetinin sanal paralara dair atacağı adımları iyi takip etmelerinde yarar olacaktır.

PayPal USD, dijital ödemeler, Web3 için ve en yaygın kullanılan borsalar, cüzdanlar, Web3 uygulamalarıyla uyumlu olacak şekilde tasarlandı. PayPal USD bugünden itibaren kullanılabilir durumda ve önümüzdeki haftalarda ABD’de (Hawaii hariç) kullanıma sunulacak. PayPal USD’nin tüm dünyada sorunsuz kullanılabilir hale gelmesi sene sonunu bulabilir veya bazı ülkelerde hiç kullanılamayabilir. PYUSD’nin güncel durumu Paypal web sitesi ve önde gelen ekonomi sitelerinden takip edilebilir.