Acun Ilıcalı’nın Yeni Kanalı TV 8,5 – Türksat Uydu Frekansı

Acun Ilıcalı'nın Yeni Kanalı TV 8,5 - Türksat Uydu Frekansı

Bir süre önce kulağıma fısıldanan ancak isminden ötürü gerçek olmayacağını düşündüğüm haber, gerçek çıktı. Acun Ilıcalı’nın medya şirketi Acun Medya ve Saran Holding’in medya şirketi Saran Medya ortaklığı ile kurulan spor kanalı TV8.5, yayına başladı. Keşke fısıltıyı ciddiye alıp daha önce yazsaydım.. Yeni tv kanalının adı TV 8.5.

GÜNCELLEME 4 Mart 2017:

Acun Ilıcalı, yeni kanalı TV 8.5’un bir spor kanalı olmadığını açıkladı.
TV8.5 HD yayına başladı.

Muhtemelen başta duyurduğumuz ortaklık gerçekleşmedi ve herkes kendi yolunu çizdi. Zaten Saran grubunun da kendine ait spor kanalı kuracağı söyleniyor. TV 8.5’un yayın akışına baktığınızda da 7/24 spor yerine, dizi, magazin, eğlence, şov ve spor şeklinde dağılım yapıldığını görebilirsiniz.

TV 8.5 YAYIN BİLGİSİ:

Tv 8.5 SD Frekans Bilgisi: 12346 Yatay/H 9600

TV8,5 HD Frekans Bilgisi: 12356 Yatay/H 7100

DSMART 47. KANAL VE DİGİTÜRK 55. KANAL

TV8.5’un internet sayfası: https://www.tv8bucuk.com/

Bilmeyenler için; Saran Medya 

Saran Holding’e bağlı Saran Medya, Türkiye televizyonlarında yer alan ulusal, kablolu ve yerel kanallardaki spor içeriklerinin %50’sinden fazlasının yayın haklarını elinde bulundurarak pazarın lideri konumunda bir şirket.

Dünyanın öncü spor medyası firmalarının Türkiye temsilciliğini yapmasının yanı sıra, en çok ilgi gören Avrupa liglerinin, Brezilya, Arjantin ligleri gibi pek çok ligin yayın hakları da Türkiye pazarında Saran Medya’ya ait. İngiltere Premier Lig’in Türkiye yayın haklarını yenileyerek 14 ayrı ülkeye satışını gerçekleştiriyor. UEFA ile imzalamış olduğu dev anlaşmayla 2016 UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası ve 2018 FIFA Dünya Kupası Eleme Maçları’nın da Türkiye yayın haklarının sahibi.

Türk Milli Futbol Takımı’nın yurt içi ve yurt dışı yayın haklarının pazarlanmasına ilave olarak, 250’den fazla Avrupa kulübünün, 40 ulusal federasyonun ve Türkiye’nin 4 büyükler dahil 12 futbol kulübünün dünya çapında yayın haklarına sahip olan Saran Medya, UEFA Şampiyonlar Ligi ön eleme, UEFA Avrupa Ligi ön eleme, Diamond League, Wimbledon, ATP Master Series, Dünya ve Avrupa Voleybol şampiyonaları, HBO Boks Geceleri, MotoGP, F1 gibi dev spor organizasyonlarını da ekranlara taşıyor.

>> Türksat Uydusundaki Spor Kanalları