Android Cihazlarda BSPlayer ile Video Popup Kullanımı

Android Cihazlarda BSPlayer ile Video Popup Kullanımı

Android’in gelişimini yakından takip edenler eminim biliyordur, Android’in Jelly Bean sürümünden sonra Android’e harika bir özellik daha geldi.. Çoklu görev diyebileceğimiz bu özellik ile artık Android cihazınızdan aynı anda hem video izleyebilir hemde internette dolaşıp, twitter’a, facebook’a bakabiliyor, birçok işlemi aynı anda yapabiliyoruz.

DİKKAT! Yazı, 4 Ekim 2012 tarihinde yayınlanmıştır ve güncelliğini yitirmiş olabilir.

Çoklu görev haricinde birde Popup kullanımı girdi hayatımıza. Tıpkı bilgisayarlardaki gibi bir ekranı açıyoruz ve o ekran devam ederken diğer işlerimizle ilgileniyoruz. En iyi örneği ise popup video penceresi.

Popup video penceresi özelliği telefonunuzda dahili olarak var olabilir (bunun için video uygulamanızı kurcalamalısınız) eğer bu özellik sizde yoksa Google Play’den ücretsiz BSPlayer’ı öneririm.

– İlk olarak bu bağlantıdan cihazınıza BSPlayer uygulamasını kurun.

– Bsplayer’ı kurduysanız yada önceden cihazınızda Bsplayer zaten kuruluysa şimdi bu özelliği denemek için bize gereken videoyu bulun.

Bsplayer tamam, test videonuzda tamam ise, şimdi geldi bu güzel özelliği denemeye..

– Videoyu Galeri uygulaması yardımıyla bulun ve üzerine dokunun, karşınıza alt resimde görülen seçenekler çıkacak buradan Bsplayer’a dokunun ve alttaki iki seçenekten istediğinize dokunun.

(Yeni Android sürümlerinde yöntem farklılık gösterebilir.)

Android Cihazlarda BSPlayer ile Video Popup Kullanımı

– Video yürütmesi başladığında aşağıdaki resimde ok ile gösterdiğim yerden ayarlara girip en alttaki Exit with popup video seçeneğine dokunun.

(Yöntem yeni BSPlayer sürümlerinde değiştirilmiş olabilir.)

Android Cihazlarda BSPlayer ile Video Popup Kullanımı

– Video artık ufak ekranda görünüyor olmalı. Bundan sonra arkaplanda ana ekrana gidip isterseniz tarayıcıdan herhangi bir web sitesini açın isterseniz twitter, facebook uygulamalarına girip sosyal ağlarda fink atın.

Android Cihazlarda BSPlayer ile Video Popup Kullanımı

– Ben genelde Chrome üzerinden web sitelerinde turlayıp, twitter’da son tweetlere göz attım ve hiçbir sorun yaşamadım. Eğer video, okumanız yada bakmanız gereken yerde duruyorsa bunun için yapmanız gereken şey popup videoyu parmağınızla yukarı yada aşağı sürüklemek hepsi bu..

Android Cihazlarda BSPlayer ile Video Popup Kullanımı Android Cihazlarda BSPlayer ile Video Popup Kullanımı

Bu arada video bittiğinde player otomatik kapanır. Eğer videoyu kapanmadan başa almak veya tam ekrana geçmek isterseniz popup video’nun üzerine 2 kere peş peşe dokunun. Bsplayer tam ekran moduna geçer ve istediğiniz işlemi yapabilirsiniz.