Android Telefon ve Tabletler için Türkçe Q – F Klavye

Android Telefon ve Tabletler için Türkçe Q - F Klavye

İlk kez bir Android telefon veya tablet aldınız, Q klavye değil F klavyeye alışıksınız. Yada Q klavye kullanabiliyorsunuz ama Türkçe karakterler İ, Ğ, Ü, Ş, Ö, Ç için klavye ile boğuşmak istemiyor, hepsinin klavyede yerleşik olmasını istiyorsunuz! Evet, Google Play’de tam aradığınız gibi bir uygulama var, adı da Turkish Keyboard. Uygulama, Android telefonlar ve Tablet bilgisayarlarda sorunsuz çalışıyor, Q yada F klavye olacağınada siz karar veriyorsunuz..

Güncelleme: Yeni birçok mobil cihazda dahili olarak Türkçe karakterli klavye ve F klavye bulunuyor. Anlatımdaki uygulamayı kurmadan önce telefonunuzun Dil ve Giriş seçeneklerinden klavye çeşitlerine bakmanızı öneririm.

>> Samsung Telefonlarda Türkçe Q veya F Klavye Ayarlama

Gelelim Konumuza;

Uygulamayı aşağıdaki bağlantıdan yada Google Play uygulamasında Turkish Keyboard adı ile aratıp buluyor, cihazınıza kuruyorsunuz.

Güncelleme: Eski uygulama Google Play’den kaldırıldığı için alternatif uygulama bağlantısı eklendi..

>> UYGULAMAYA GİT

Sonrasında Ayarlar > Dil ve Giriş altından Klavye seçeneklerinden Turkish Keyboard‘u aktif ediyor, varsayılan klavye olarak seçiyorsunuz. Artık yazı yazarken (arayüzü her ne kadar kötü ve eski olsada) Turkish Keyboard kullanmaya başlayabilirsiniz.

Android Telefon ve Tabletler için Türkçe Q - F Klavye

Android Telefon ve Tabletler için Türkçe Q - F Klavye

Q ve F klavye arasında geçiş yapmak için uygulama listesinden Türkçe Klavye uygulamasına girip, ayarlarından Klavye Düzeni‘nden seçim yapabilirsiniz.

Android Telefon ve Tabletler için Türkçe Q - F Klavye