Apex Legends Mobile Oyunu Yayından Kaldırılıyor!

Apex Legends Mobile Oyunu Yayından Kaldırılıyor!

Electronic Arts’ın hayatta kalma temalı oyunu Apex Legends’ın uzun zamandır beklenen mobil sürümü Apex Legends Mobile tarih oluyor! Oyunun pc sürümü ilk çıkış yaptığında büyük ilgi görmüş fakat sonrasında bu ilgi, sabun köpüğü gibi kesilmişti. Aynı şey oyunun mobil sürümü için yaşandı ve geliştiriciler oyunu çöpe atmaya karar verdiler.

Electronic Arts’ın resmi internet sitesinde yayınlanan bu blog gönderisinde okuyacağınız gibi, Apex Legends Mobile’ın yeterince ilgi görmediği, bu yüzden oyunun yayından kaldırılacağı belirtiliyor ve ekip bunu üzülerek dile getiriyor.

Hayal kırıklığı yaratsa da, başlattığımız oyundan gurur duyuyoruz, Apex Legends topluluğunun desteğinden dolayı minnettarız ve bunun oyuncular için doğru karar olduğundan eminiz.
Respawn ve Apex Legends ekibi, bir platform olarak mobil cihazlar konusunda heyecan duymaya devam ediyor ve gelecekte oyunculara hizmet etmek için yeni fırsatları dört gözle bekliyor.

Oyun, Mayıs 2022’de yayınlanmış ve mobil oyunculardan beklenen ilgiyi görememişti. Şimdi ise oyunun birkaç ay sonra tamamen devre dışı bırakılacağı ve Play Store ile App Store’dan tamamen kaldırılacağı söyleniyor.

Yani oyunu henüz hiç oynamadıysanız, sadece 3 ayınız kaldı. Çünkü oyunun kurulum dosyaları en kısa zamanda mağazalardan kaldırılacak ve oyun sunucuları da 1 Mayıs 2023 itibari ile tamamen kapatılacak.

Peki Bundan Sonra Ne Olacak? 

Oyunun pc ve konsol sürümü bu durumdan etkilenmeyecek, sadece mobil sürüm artık olmayacak. Ayrıca oyun içi satın alımlar içinde hiç bir şekilde geri ödeme yapılmayacak..

Konuyla alakalı merak edebileceğiniz bazı soruların cevapları ise EA blogunda şu şekilde yanıtlanıyor;

Oyun içi satın alımlarıma ne olacak?

Tüm satın alımlarınız, 1 Mayıs 2023 saat 4’e kadar pdt’den yararlanmanız için hesabınızda kalacak.

Oyun içi sanal para birimime ne olacak?

Mevcut oyun içi sanal para bakiyeleriniz hesabınızda kalacak ve 1 Mayıs 2023 saat 4 ile PDT arasında oyun içi içeriğe harcanabilecek. Doksan (90) günlük gün batımı süresi boyunca önceden satın alınmış ve kilidi açılmış tüm oyun içi içeriğin keyfini çıkarabileceksiniz.

Para iadesi alabilir miyim?

EA Kullanıcı Sözleşmesinin şartlarına göre gerçek parayla yapılan satın alımlar için geri ödeme yapmayacağız. Diğer geri ödeme talepleri için lütfen oyun içeriğini satın aldığınız üçüncü taraf platformla (ör. Apple App Store ve Google Play Store) iletişime geçin.

Sunucular ne zaman kapanacak?

Sunucular 1 Mayıs 2023’te saat 4’te pdt’de çalışmayı durduracak.

Apex Legends Mobil Mağazasına ve üçüncü taraf Web Mağazalarında satışa sunulan Apex Legends Mobil içeriğine ne olacak?

Apex Legends Mobil Web Mağazasına artık erişilemeyecek ve üçüncü taraf web mağazalarındaki tüm oyun içeriği satışları artık kullanılamayacak.

Bu, diğer platformlardaki Apex Legends için ne anlama geliyor?

Apex Legends Mobile için bu karar platforma özeldir ve PC ve Konsollardaki oyunlardan bağımsızdır. Bir franchise olarak Apex Legends güçlü ve gelecekte heyecan verici güncellemeleri paylaşmayı dört gözle bekliyoruz.

Oynamak için son şans! 

1 Mayıs’a kadar oyunu son kez oynamak isterseniz indirme bağlantılarını aşağıda paylaşıyorum. Ayrıca oyun resmi mağazalardan kaldırılırsa alternatif olarak apkpure’den de indirmeye devam edebileceksiniz. Fakat Apple cihazlarda öyle bir şansınız olmayacak. Bu nedenle fırsatı iyi değerlendirmelisiniz.

>> Apex Legends Google Play Sayfası

>> Apex Legends Apple Store Sayfası

>> Apex Legends Apkpure Sayfası