Arabada Kedi VAR! Farkındalık Projesi “KAPUTA VUR”

Arabada Kedi VAR! Farkındalık Projesi "KAPUTA VUR"

Bu videoyu ilk olarak Twitter’da görmüştüm ve izlemeye başlamadan aklımda şöyle bir şey belirmişti; “yine saçma sapan bir dizinin tanıtımı herhalde?”.. Sonrasında tabi videonun bir farkındalık projesi olduğunu öğrenince hemen paylaşmak, daha fazla insana duyurmak istedim. Çünkü bu konuda gerçekten çok büyük bir dram var.. Yakın çevremde dahi arabasını kontrol etmediği için, sırf ısınabilmek için arabanın altına, motoruna giren kediciklerin ölümüne sebep olan hayvan severler olduğunu biliyorum.

Bir kez kendimizi onların yerine koysak.. Nasıl tarifsiz bir acı. Hem kediler için, hem buna istemeden sebep olanlar için..

Anadolu Grubuna ait olan ikinci el araç satış pazarı ikinciyeni.com’un farkındalık projesi olan ve videoda gördüğünüz üzere baş rolünde Türk perküsyon sanatçısı Burhan Öçal’ın ve motora girmiş bir yavru kedinin yer aldığı kısa video, tamda böyle zamanlarda insanları kaputa vurmaya, hayvanlara duyarlı olmaya çağırıyor.

Sadece kaputa vurmak yetmiyor, ayrıca arabanın yanına ve arkasına da bakmak gerekiyor. Minik canların canı yanmasın diye..

Hem Anadolu grubu, hemde duyarlı sanatçı Burhan Öçal başta olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkürü borç biliyorum. Belki büyük bir fark yaratmayacaktır fakat birçok canın kurtulmasına vesile olacaktır.

Production: Filmpark
Director: Koray Ağzıyağlı
Producer: Mete Özok
Creative Agency: Havas İstanbul
Production Manager: Serhat Özcan
Sound: Oğuzhan Akalın
Editor: Sezer Uçar
VFX Artist: Mehmet Tuncer
Sound Design & Final Mix: Ulaş Ağce