LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Bin Uzantılı Dosyayı CD'ye Yazmadan Açmak - windows-destek

Oyunseverlere faydalı olacak bir yazıyla karşınızdayım, oyunseverler dedim çünkü konu başlığında belirttiğimiz bin uzantısı genelde imaj dosyası haline getirilen oyun setuplarında rastladığımız birşey, bin haricinde birkaç imaj uzantısı daha var mesela en bilindik iso var bu tür dosyaları genelde ya cd ye dvd’ye yazarak içeriğe ulaşırdık yada daemon tools gibi programlarla uğraşarak içeriğe ulaşırdık ancak çok zaman kaybettiğimizi deneme yanılmalar ile görmeye başladık..

Bir süre öncesine kadar iso uzantılı dosyaları illa bir cdye yazdırırdım böylelikle içeriğe ulaşırdım birgün winrar ile masaüstüne çıkartmayı denediğimde sorunsuz bir şekilde içeriğin çıktığını gördüm ve iso’lar için cdye yazma dönemi bende kapanmış oldu..Bugün ise ilk defa bin uzantılı bir dosya ile karşılaştım internette biraz araştırdım yine aynı olaylar ya cdye yazdır yada daemon tools ile hallet vs.. kesin başka bir yöntem vardır diyordum ki nihayet o yöntemi buldum..

Yöntem hızlı ve basit, öncelikle MagicISO isimli programı indiriyoruz bu program ile BİN dosyasını açıp doğrudan içeriği boş bir klasöre çıkartıyoruz..

MagicISO isimli programı bu işlem için bir kere kullanacağımızdan full sürüm değil demoyu indirmemiz yeterli, programı indirip kurduktan sonra açtığımızda karşımıza bir ekran geliyor ekranda “Buy Now”, “Register”, “Try İt” butonları görülüyor, Try İt yazana basarak programa geçiyoruz.

Programda üst kısımda yer alan File menüsüne oradanda Open bağlantısına tıklıyoruz, karşımıza gözat penceresi geliyor buradan bin dosyası neredeyse onu buluyor ve aç komutu veriyoruz..

Bin Uzantılı Dosyayı CD'ye Yazmadan Açmak - windows-destek

Bin Uzantılı Dosyayı CD'ye Yazmadan Açmak - windows-destek

MagicİSO bin uzantısını bilgisayarınızın gücüne bağlı olarak bir süre analiz ediyor ve sonrasında içeriği sağ alanda görüntülüyor. Sağ taraftaki tüm içeriği yani dosyaları seçiyoruz ve sağ tıklayıp Extract komutu veriyoruz.

Bin Uzantılı Dosyayı CD'ye Yazmadan Açmak - windows-destek

Açılan pencereden dosyaların çıkarılacağı bir klasör seçiyoruz, dikkat edin klasör seçmeniz gerekiyor doğrudan masaüstü seçerseniz OK butonu aktif olmaz bu nedenle Extract yapmadan önce masa üstüne boş bir klasör açın ve sonra Extract komutu verince açılan kutudan masa üstündeki yeni klasörü seçip OK butonuna basın..

Bin Uzantılı Dosyayı CD'ye Yazmadan Açmak - windows-destek

OK butonuna bastıktan sonra program BİN içeriğini masa üstünde seçtiğiniz klasöre açmaya başlayacak işlem tamamlanana kadar bekleyin ve sonrasında klasörün içeriğine bir göz atın.

Bin Uzantılı Dosyayı CD'ye Yazmadan Açmak - windows-destek

Son kez burada bir detayı hatırlatarak yazıyı sonlandırıyorum, eğer bin dosyasını dediğim gibi file menüsünden açmazda bin dosyasında sağ tıklayıp MagicISO > Add to image file.. komutu verirseniz program bin dosyasının içeriğini görüntülemez, doğrudan bin dosyasını sağ menüde görüntüler. Bu nedenle yukarıda anlattığım gibi FİLE > OPEN menüsünden BİN dosyasını bulup açmanız gerekiyor..

Bin Uzantılı Dosyayı CD'ye Yazmadan Açmak - windows-destek

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 9 Haziran 2011 tarihinde yayımlanmıştır.


  admin 18 Ağustos 2015, 14:29

  @enes; @Hakan; Rica ederim. 

  Ahmet 23 Mayıs 2016, 19:40

  işte aradığım şey teşekkürler

  abdullah 08 Haziran 2016, 19:07

  Cant find the file or file isnt CD image file hatası alıyorum

  Lordiz 08 Haziran 2016, 21:21

  @abdullah; Açmaya çalışılan dosya cd imajı değil veya hasarlı.

  Bulut 12 Ocak 2017, 00:14

  Çok teşekkür ederim gerçekten açamıyordum dosyayı, daemon tools ile açamamıştım ne yapacağımı düşünüyordum :)

  heso01 13 Temmuz 2017, 15:40

  Bilen varsa yardımcı olsun benim casper nirvana n 240 tablet pc var çöktü bende windows 10 yukledim yanlız hiçbir sürücüsü çalışmıyor ses kamera dokunmadığı vs bende casper.com dan sürücüleri indirdim yanlış hiçbirinde serap yok bin uzantilidir acaba isomagic buna çözüm olur mu

  Lordiz 15 Temmuz 2017, 17:26

  @Bulut; Rica ederim.

  @heso01; Söylediğiniz bin dosyalarını açmayacaksınız. Dahil olduğu klasördeki tüm dosyaları driverların kurulu olduğu yere taşıyacaksınız. Casper destek üzerinden ilgililere mail atıp sorun yada Windows’da Aygıt Yöneticisi üzerinden donanımlara tek tek driver güncelleme yaparak driver klasörlerini gösterip kurulumları tamamlayın.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019