LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Birnumara.com Alışveriş Tecrübem - internet-siteleri

İnternet üzerinden defalarca alışveriş yapmış biri olarak bu seferki yazımda sizlerle Birnumara.com internet sitesinden edindiğim tecrübemi paylaşmak istiyorum. Tarih 19 Mayıs 2012 Cumartesi, ablamın doğum gününe 1 hafta kalmış. Ne alsak, ne alsak derken Samsung Ace S5830 cep telefonunu görüyorum, “fiyatı da iyi ve ablamın telefonu da ömrünü tamamlamıştı” diyor ve fiyatından ötürü Birnumaram.com’u tercih edip siparişimi veriyorum.

DİKKAT! Web adreslerini BirNumara.com olarak değiştirdiler.

Aynı gün aynı saat internet üzerinden nakit havale ile firmaya ödememi yapıyorum ve beklemeye koyuluyorum.

Tarih 21 Mayıs 2012 firmayı telefonla arıyorum, “Finans sorumlumuz yurtdışında olduğu için hesaplara bakamıyoruz döndüğünde bakacağız” deniyor, bekliyorum.

Tarih 24 Mayıs 2012 Perşembe telefonla arıyorum, “Para hesabımızda görünmüyor dekont yollarmısınız?” deniyor ve dekont yolluyorum.

Tarih 26 Mayıs 2012 Cumartesi karşı taraf beni arıyor ve yine “Para hesabımızda görünmüyor dekont yollarmısınız?” deniyor, cevap veriyorum “zaten dekont yollamıştım?”. Tekrar yollarmısınız deniyor ve tekrar 2 defa dekont yolluyorum.

Tarih 28 Mayıs 2012 Pazartesi, yani yazıyı yazdığım gün. Firmaya telefon ediyorum siparişim ne oldu diyorum, karşıdan gelen cevap “parayı hesabımızda göremedik dekont yollamışmıydınız?”….Ve sabırlı bir şekilde yine 2 kez dekont yolluyor geri arıyorum ve nihayet dekontun ulaştığını söylüyorlar.

Tabi içim rahat etmedi acaba parayı yanlış mı göndermiştim dedim ve Akbank çağrı merkezini aradım neredeyse 20 dakika süren görüşme sonucunda Akbank çağrı merkezi görevlisinden cevabımı aldım; ” Para doğru bir şekilde karşı hesaba aktarılmış hesapta görebiliyoruz!”…

Ve ben hala doğum günü için aldığım telefonun geçmiş doğum günü hediyesi olarak gelmesini bekliyorum..

Güveneyim mi dersiniz? Telefon acaba elime ulaşacak mı? Artık korkuyorum, telefon ya hiç gelmeyecek yada telefon sorunlu, arızalı çıkacak ve 2-3 haftada geri iade için uğraşıcam..

Mesajı aldınız.

Eğer Google üzerinden Birnumaram.com’u araştırıp bu yazımı okuduysanız size tavsiyem; “Sorun yaşamak istiyorsanız, dert babası olmak istiyorsanız, paranızla rezil olmak istiyorsanız rahatlıkla Birnumara.com‘dan alışveriş yapabilirsiniz.”

Ekleme:

Bazılarımız internetten alışverişe hiç güvenmez, bazılarımız internetten alışverişinde gerçek zamanlı alışveriş ile aynı riskleri taşıdığını söyler işte ben ikinci kesimde yer alanlardanım ve internet üzerinden yüzlerce kez alışveriş yapmış biriyim.  Eğer kendinizi (benim yaptığım gibi) 3-5 kuruş için riske atarsanız, internet alışverişinde de gerçek zamanlı alışverişte de sorunlar yaşarsınız. Bu nedenle alışveriş yaparken dikkat etmeniz gereken mevzu alışveriş yapılacak yerin güvenilirliği, kurumsallığı ve profesyonelliğidir.

Ben bir hata yaptım ve kendimi riske attım nihayetinde layığımı buldum. Bakalım telefon ne zaman gelecek? Sağlam mı gelecek? Doğru telefon mu gelecek? Daha ne sorunlar yaşayacağız Allah bilir. Ama bu yazım size ders olsun alışveriş yaparken iyice araştırın kendinizi riske atmayın.

Ekleme 2:

Birnumaram.com sitesiyle ilgili alışveriş tecrübelerini firmanın Facebook sayfasından da takip edebilirsiniz. Firma, Facebook sayfasını takip etmediği gibi birçok şikayet de sayfanın duvarında yer alıyor. (Tabi bu yazımdan sonra silmezlerse..) Ve yine Google üzerinden firmayı aratarak bazı forum sitelerindeki ve şikayetvar.com gibi sitelerdeki şikayetlere de göz atabilirsiniz.

>> Güvenilir Online Alışveriş Siteleri

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 28 Mayıs 2012 tarihinde yayımlanmıştır.


  öylesine 07 Haziran 2012, 02:05

  Ksra bakmayın ama sizden beklemezdim.Kabahat siz de.Hepsiburada.com hızlıal.com vs bunun gibi ucuza veren birçok site varken 10 20 tl için orayı seçtiyseniz hata yapmışsınız ne olduğu belirsiz belli.Banner ve temasına aldanıp almış olabilceğinizi sanmıyorum.Hayret doğrusu. Bende geçen yaz 500 tllik sırf 5 mp kamerası için bu teli aldım ve aldığıma pişman oldum bilseydim bu teli alırdım.güzelmiş doğrusu

  emre 15 Temmuz 2012, 08:29

  birnumaram.com 6 yılda yaklaşık 70.000’i aşkın siparişi müşterilerine ulaştırmış e-ticaret sektörünün en büyük ve en eski firmalarından birisidir. Çok az personel ile yüzlerce siparişin gönderimini yapmaktayız. Değerli müşterilerimize en uygun fiyatları sunmak için maliyetleri minimumda tutuyoruz. Bu da maalesef bazen hizmetimizde aksamalar meydana getirebiliyor. Müşterimizin de bu yönde oluşan bir sıkıntısı olmuş. ürününü çoktan almıştır. Çünkü bu güne kadar sorunu çözümlemediğimiz bir müşterimiz yoktur. Ülkemizde maalesef olumlu yorumlar yazılmadığı için müşterimiz tarafından yapılan bir olumsuz yorum firmamız hakkında kötü bir imaj yaratmaktadır. Firmamızdan bugüne kadar alışveriş yapan diğer müşterilerimiz yorumlarını buraya yazsalar nasıl bir firma olduğumuzu insanlar daha iyi anlayacaklar. şikayetvar vs diğer sitelere baktığınızda toplam gönderi oranına göre firmamızın hakkındaki şikayet sayısının yok denecek kadar az olduğunu göreceksiniz. (onbinde üç) hepsiburada,hızlıal gibi sitelere baktığınızda şikayet sayısının birnumaram.com’un binlerce katı olduğu yazmaktadır. Bu şikayetler onların kötü firma olduklarını göstermez. Sonuçta personel çalıştırıyorsun,ara firmalar kullanıyorsun (tedarikçi,kargo vs) hepsinin hatası direk muhattap(e-ticaret) firmaya yükleniyor sonuçta hatalar olabiliyor. Yaşanan aksaklıktan dolayı değerli müşterimizden özür diler ürününü iyi günlerde kullanmasını dileriz. Müşteri Hizmetleri

  admin 19 Temmuz 2012, 19:32

  @Emre; Peki Emre bey sizden telefonu satın almadan önce 2 kere mailleşmiş olmamız ve telefonda defalarca tekrar etmiş olmama rağmen bana istemediğim telefonu göndermiş olmanıza ne diyorsunuz? Beni çok iyi hatırlarsınız size sormuştum ve kesinlikle s5830i istemiyorum demiştim sizde s5830i değil s5830 yollucaz demiş ama s5830i göndermiştiniz. Bana verdiğiniz zarar 100 tl.

  BirDost 22 Aralık 2014, 17:13

  İnternetten alış-veriş yapılması gereken en son site bence birnumaram .com  Güvenilir bir site için başka bir siteye başvurun..

  Bülent Ölmez 14 Temmuz 2015, 12:35

  Sakın ola bulaşmayın. Parayı ödeyene kadar telefonunuzu ilk çalışta açarlar, parayı ödedikten sonra özellikle sizin numaranıza cevap vermezler. Bir arkadaşınızın numarasından ararsanız yine ilk çalışta açarlar. İnsanı sinir ederler. Kendi ellerinde ürün yok, tedarikçiler ile çalışıyorlar. Aynı gün kargo denilen ürünü telefonla arar yine de teyit eder ve öyle sipariş verirsiniz ama güç bela 3 gün sonra kendilerine ulaşabilir ve ürünün halen kargoya verilmediğini öğrenirsiniz. Hata kaza ulaşabilirseniz her zaman tedarikçimizden henüz bilgi gelmedi cevabını alırsınız. Zar zor kargoya verildiği bilgisini alısınız, kargo takip numarasını istersiniz kargoyu doğrudan tedarikçimiz yapıyor, onlar da henüz kargo takip numarasını göndermedi cevabını alırsınız. Seçmiş olduğunuz kargo şirketini ararsınız, adınıza hiçbir kargo olmadığı bilgisine ulaşırsınız. Sonra yeniden şirkete ulaşmaya çalışırsınız ama yok ulaşamazsınız. E-posta ile sorarsınız ve başlarsınız beklemeye. Para kesildi ama ürün söyledikleri gibi kargoya verildi mi verilmedi mi belli değil. Kendi paranızla rezil olmak istemiyorsanız toplu iğne dahi almayın bu firmadan.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019