Birnumara.com Alışveriş Tecrübem

Birnumara.com Alışveriş Tecrübem

İnternet üzerinden defalarca alışveriş yapmış biri olarak bu seferki yazımda sizlerle Birnumara.com internet sitesinden edindiğim tecrübemi paylaşmak istiyorum. Tarih 19 Mayıs 2012 Cumartesi, ablamın doğum gününe 1 hafta kalmış. Ne alsak, ne alsak derken Samsung Ace S5830 cep telefonunu görüyorum, “fiyatı da iyi ve ablamın telefonu da ömrünü tamamlamıştı” diyor ve fiyatından ötürü Birnumaram.com’u tercih edip siparişimi veriyorum.

DİKKAT! Web adreslerini BirNumara.com olarak değiştirdiler.

Aynı gün aynı saat internet üzerinden nakit havale ile firmaya ödememi yapıyorum ve beklemeye koyuluyorum.

Tarih 21 Mayıs 2012 firmayı telefonla arıyorum, “Finans sorumlumuz yurtdışında olduğu için hesaplara bakamıyoruz döndüğünde bakacağız” deniyor, bekliyorum.

Tarih 24 Mayıs 2012 Perşembe telefonla arıyorum, “Para hesabımızda görünmüyor dekont yollarmısınız?” deniyor ve dekont yolluyorum.

Tarih 26 Mayıs 2012 Cumartesi karşı taraf beni arıyor ve yine “Para hesabımızda görünmüyor dekont yollarmısınız?” deniyor, cevap veriyorum “zaten dekont yollamıştım?”. Tekrar yollarmısınız deniyor ve tekrar 2 defa dekont yolluyorum.

Tarih 28 Mayıs 2012 Pazartesi, yani yazıyı yazdığım gün. Firmaya telefon ediyorum siparişim ne oldu diyorum, karşıdan gelen cevap “parayı hesabımızda göremedik dekont yollamışmıydınız?”….Ve sabırlı bir şekilde yine 2 kez dekont yolluyor geri arıyorum ve nihayet dekontun ulaştığını söylüyorlar.

Tabi içim rahat etmedi acaba parayı yanlış mı göndermiştim dedim ve Akbank çağrı merkezini aradım neredeyse 20 dakika süren görüşme sonucunda Akbank çağrı merkezi görevlisinden cevabımı aldım; ” Para doğru bir şekilde karşı hesaba aktarılmış hesapta görebiliyoruz!”…

Ve ben hala doğum günü için aldığım telefonun geçmiş doğum günü hediyesi olarak gelmesini bekliyorum..

Güveneyim mi dersiniz? Telefon acaba elime ulaşacak mı? Artık korkuyorum, telefon ya hiç gelmeyecek yada telefon sorunlu, arızalı çıkacak ve 2-3 haftada geri iade için uğraşıcam..

Mesajı aldınız.

Eğer Google üzerinden Birnumaram.com’u araştırıp bu yazımı okuduysanız size tavsiyem; “Sorun yaşamak istiyorsanız, dert babası olmak istiyorsanız, paranızla rezil olmak istiyorsanız rahatlıkla Birnumara.com‘dan alışveriş yapabilirsiniz.”

Ekleme:

Bazılarımız internetten alışverişe hiç güvenmez, bazılarımız internetten alışverişinde gerçek zamanlı alışveriş ile aynı riskleri taşıdığını söyler işte ben ikinci kesimde yer alanlardanım ve internet üzerinden yüzlerce kez alışveriş yapmış biriyim.  Eğer kendinizi (benim yaptığım gibi) 3-5 kuruş için riske atarsanız, internet alışverişinde de gerçek zamanlı alışverişte de sorunlar yaşarsınız. Bu nedenle alışveriş yaparken dikkat etmeniz gereken mevzu alışveriş yapılacak yerin güvenilirliği, kurumsallığı ve profesyonelliğidir.

Ben bir hata yaptım ve kendimi riske attım nihayetinde layığımı buldum. Bakalım telefon ne zaman gelecek? Sağlam mı gelecek? Doğru telefon mu gelecek? Daha ne sorunlar yaşayacağız Allah bilir. Ama bu yazım size ders olsun alışveriş yaparken iyice araştırın kendinizi riske atmayın.

Ekleme 2:

Birnumaram.com sitesiyle ilgili alışveriş tecrübelerini firmanın Facebook sayfasından da takip edebilirsiniz. Firma, Facebook sayfasını takip etmediği gibi birçok şikayet de sayfanın duvarında yer alıyor. (Tabi bu yazımdan sonra silmezlerse..) Ve yine Google üzerinden firmayı aratarak bazı forum sitelerindeki ve şikayetvar.com gibi sitelerdeki şikayetlere de göz atabilirsiniz.

>> Güvenilir Online Alışveriş Siteleri